Wpis z mikrobloga

Podobno piramidka car4vip / mac4vip na #allegro sypnęła się, ludzie czekają od ponad roku na sprzęt. Obecnie wszystkie aukcje wycofane i powoli ruszają wyplaty z allegro protect. #apple
  • 15
  • Odpowiedz
@g455:
A takie to super legitne było jeszcze rok temu jak pytałem na wykopie co te Maci takie tanie, świetna okazja, nic tylko brać! ( ͡º ͜ʖ͡º)

  • Odpowiedz
no w sumie poza czasem nic nie stracą

@korbuzz:
Rok czekania na realizację zamówienia i potem zwrot to przy dzisiejszej inflacji z automatu 14,7% w plecy, nawet banki mają w ofercie tańsze pożyczki. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Zamówiłeś sobie rok temu maca studio za 15k, dzisiaj dostaniesz z powrotem 15k ale kupisz za nie co najwyżej to, co rok temu było warte 12 795 zł.
  • Odpowiedz
@smk666: no nie do końca. Jeśli wydasz te same 15k na ten sam sprzęt to i tak jesteś na zero, jeśli sprzęt potaniał to nominalnie jesteś na plus. Byłbyś te 14,7% w plecy pod warunkiem wydania tych 15k na statystyczne życie statystycznego obywatela. Jeśli cena urządzenia nie wzrosła to w tym kontekście inflacja jest zerowa
  • Odpowiedz
Jeśli wydasz te same 15k na ten sam sprzęt to i tak jesteś na zero


@kustosz_karuzeli_sperdolenia:
No tak, ale sprzęt Apple rzadko kiedy tanieje w miarę upływu czasu od premiery, przez opóźnienie w płynności gotówki kupujesz sprzęt starszy technologicznie o rok a z kolei kolejna generacja na pewno będzie droższa. To nie jest już tak łatwo policzalne ale jednak jesteś w plecy.

Dodajmy do tego, że chciałeś przycebulić ze sporym rabatem
  • Odpowiedz
@g455: Powoli ruszają? Wypłaty z Allegro Protect już od końca stycznia 2023 idą. Luty, marzec to szczyt zwrotów. Obecnie sytuacja jest taka, że budowniczy tej piramidy siedzi w areszcie i czeka na orzeczenie sądu o areszcie tymczasowym na 3 miesiące. Na mac4vip powoli się budzą. Ale większość allegrowiczów już od dawna się wycofuje. Biorą Allegro Protect i do widzenia. Póki co Allegro wypłaca każdemu, czasem wysyła na policję gdy kwota przekracza
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@chodzi-lisek-kolo-drogi: #!$%@? przez ten #!$%@? wykop nic nie przeczytam. Pokazuje mi się pierwszy post w wątku a potem kolejny jaki mam to z wczorajszego dnia. Nie da się rozwinąć wątku w żaden sposób. A na appce na Androidzie wczytuje się pierwszych kilka stron (licząc od 2019 roku) i potem się zawiesza. Ehh.
  • Odpowiedz
@yves-tervehdin:
Po pierwsze, srebrna łopata (tylko srebrna, bo wpis chociaż z tego roku). ( ͡º ͜ʖ͡º)

Po drugie, moje wpisy dotyczyły jak to wygląda z punktu widzenia konsumenta, który dostanie zwrot z allegro a nie modelu sprzedaży jaki uskuteczniała ta firma. Mi to od początku śmierdziało pozyskiwaniem kasy na inwestycje (także w krypto) a sprzęt apple mogli kupować w USA taniej i importować bez cła i
  • Odpowiedz
@smk666: no proszę cie, wątek sprzed trochę ponad miesiąca, a wyobraź sobie że istnieją ludzie którzy nie przesiadują tu codziennie, a nawet rzadziej niż raz na tydzień. Poza tym jak wpisałem w google mac4vip to u mnie na pierwszym miejscu wyskoczył ten wątek.

nie wiem jak co ten drugi akapit ma współnego z tym co napisałem. Ja mówie tylko że ludzie tak czy tak straciliby na inflacji, bez względu na to
  • Odpowiedz
nie wiem jak co ten drugi akapit ma współnego z tym co napisałem. Ja mówie tylko że ludzie tak czy tak straciliby na inflacji, bez względu na to czy trzymaliby pieniądze u siebie na koncie, czy u mareczka.


@yves-tervehdin:
Ok, wybacz, nie zrozumiałem.

Odpowiadając na temat - konsumenci mogli kupić sprzęt gdzieś indziej (nawet za nieco więcej) lub wybrać alternatywę i zarabiać na wydatku od pierwszego dnia po rozstaniu się z
  • Odpowiedz
konsumenci mogli kupić sprzęt gdzieś indziej


@smk666: jak ktoś miał do wydania 6000zł na maca pro to raczej nie mógł kupić gdzieś indziej za 10k bo najwięcej zamówionych było właśnie pro i airów. Bardzo dużo ludzi kupuje pro do codziennego użytku bo mogą i ich stać, a nie wykorzystują nawet 10% jego potencjału. Te zamówione studio to zdecydowana mniejszość.
  • Odpowiedz