Wpis z mikrobloga

Mirasy, jakieś opinie z użytkownika Formentora? Przymierzam się do zakupu 2.0 190 KM DSG.
Z plusów:
- bardzo fajny oryginalny wygląd
- do 200k zł ma super wyposażenie (skóry, ledy, podgrzewana kiera, 3 strefowa klima, beats audio)
- normalnie silniki a nie 1.3 jak w mercu

z minusów:
- brak fizycznych przycisków, wszystko obsługiwane z tableta
- mały bagażnik
- podobno słabe wyciszenie
- sporo pali benzyny (oleju nie wiem)

Może coś innego polecacie w podobnym budżecie?
Skody, Toyoty brzydkie. Merce, BMW, Audi, Lexus drogie. VW Tiguan wygląd z innej epoki. Mazda ma silniki dla starych ludzi. Kia/Hyundai - nie ufam za bardzo koreańcom. Alfa Tonale ma silnik 160 KM...

#cupra #motoryzacja #samochody
  • 73
@wfd: Mam Formentora, ale z innym silnikiem.
Co do braku fizycznych przycisków to moim zdaniem coś o czym więcej się pisze niż rzeczywiście to sprawia problemów. Te do sterowania radiem itp. są na kierownicy, do ustawiania temperatury jest osobny panel - niestety brakuje mu jakiegokolwiek podświetlenia, ale to też nie jest jakiś wielki minus. Jedno to to, że nie mam potrzeby ciąglego zmieniania temperatury i jak ją ustawiłem raz, to nie
@wfd: Koreańce są dzisiaj na topie a ty im nieufasz? xD

Wlasnie jak nie chcesz takich tabletów to szczególnie koreańce są dla ciebie. Tucson designem pobił wszystkie nudne suvy i crossovery w segmencie.

A co powiesz na lexusa es?
@wfd

Forek dobry wybór, jak mozesz troche przekroczyc budzet to ja bym pomyslal o Leonie ST 310 4x4, albo Giulii/Stelvio Ti/Veloce z wyprzedazy rocznika 22, dobre rabaty sa i od reki. Ponizej nawet 200k sa jakies pojedyncze Giulie Ti 280 koni.

@cwlmod:

Tucson designem pobił wszystkie nudne suvy i crossovery w segmencie.


To Twoje zdanie, IMO Formentor ładniejszy, a do tego duzo lepiej jezdzi. Plus Tucsona to bagaznik.

A co powiesz
@Luko: Formentor to cupra i wyszedł po tucsonie. Tucson dzisiaj wciaz jest na topie, chyba wlasnie obok formentora.

Lexus es jest drozszy ale znacznie mniej niz sie wydaje