Wpis z mikrobloga

Jak to jest z wykazywaniem swojej znajomości języka w CV?
1. Czy warto robić jakieś certyfikaty bo słyszałem, że taki certyfikat musi być w miarę nowy bo np. sprzed 5 lat to już łajzom z HR nie bardzo pasuje (mimo tego, że ich znajomość angielskiego kończy się na "Yes I don't)
2. Jeśli tak to możecie polecić co warto byłoby zdobyć?

#pracbaza #praca #rekrutacja
  • 3
@No_mad: w moim przypadku nie i nigdy od znajomych nie słyszałem, aby potrzebowali jakikolwiek certyfikat. Pracowałem w 2 korporacjach i na rekrutacjach obecnie nikt mnie nie pyta o język angielski, bo rozmowa toczy się w tym języku, więc słyszą co i jak.

Tak jakby firmy w których się pracowalo świadczą o poziomie twojego języka angielskiego, w tym przede wszystkim użycia na poziomie biznesowym.
@No_mad: w polsce w pracy niezbyt bo oni i tak go sprawdzaja niewazne co wpiszesz w cv, ale jak chcesz pracowac za granica albo tam studiowac to must-have. W polsce na studiach po angielsku tez widzialem wymogi posiadania certfikatu.
@No_mad: taki certyfikat to ma sens chyba wyłącznie jak chcesz być nauczycielem angielskiego, w każdej normalnej firmie na rozmowie o pracę zrobią Ci minutową rozmowę w tym języku i to wystarczy żeby ocenić znajomość