Wpis z mikrobloga

#kalendarzliturgiczny #wiara #kosciol #katolicyzm

Wtorek 23 Maja A.D. 2023
Wtorek po Niedzieli po Wniebowstąpieniu Pańskim

Lekcja (1 P 4, 7-11)
Najmilsi: Bądźcie roztropni i czuwajcie w modlitwach. A nade wszystko miejcie trwałą miłość jedni ku drugim, bo miłość osłania mnóstwo grzechów. Bądźcie gościnni jedni dla drugich bez szemrania, jako każdy z was otrzymał łaskę, tak niech usługuje jeden drugiemu, na wzór dobrych szafarzy rozlicznej łaski Bożej. Kto przemawia, niech wygłasza słowa Boże; kto posługuje, niech czyni to z przekonania, którego udziela Bóg, aby we wszystkim Bóg był uwielbiony przez Jezusa Chrystusa Pana naszego.

Ewangelia (J 15, 26-27; 16, 1-4)
Onego czasu: Rzekł Jezus uczniom swoim: «Gdy przyjdzie Pocieszyciel, którego ja wam poślę od Ojca, Duch prawdy, który od Ojca pochodzi, On o mnie świadectwo dawać będzie i wy świadectwo dawać będziecie, bo ze mną od początku jesteście.
To wam powiedziałem, abyście się nie zrażali. Wyłączą was z synagog, a zbliża się godzina, że każdy, kto Was zabijać będzie, uczyni to mniemając, że Bogu wyświadcza przysługę. A to wam uczynią, bo nie znają Ojca ani Mnie. Ale to wam powiedziałem, abyście, gdy nadejdzie ich godzina, wspomnieli na to, żem ja wam powiedział».

Ilustracja:
Lorenzo MonacoWstawiennictwo Chrystusa i Maryi
tempera na płótnie, ok. 1402
Metropolitan Museum of Art., Nowy Jork, Stany Zjednoczone
Pobierz
źródło: 178
  • 6
@Benedictus_Nursinus: czyli że o co chodzi tak właściwie mordo?
Bo ja to czytam i nic nie rozumiem z tego, że ktoś przyjdzie do mnie i mnie zabije, ale to od Boga Ci mordercy, czy ja ich sam na siebie wyśle niby?
O co to chodzi w tym słowotoku
z fartem
@Hissis: Jest to fragment przestrogi wygłoszonej podczas Ostatniej Wieczerzy. Pan Jezus zapowiada swoim uczniom prześladowania i męczeńską śmierć od ludzi, którzy myślą że zabijają w imieniu Boga (chodzi o żydów oraz wyznawców innych religii pogańskich). Oni nie uwierzyli w Ewangelię, więc nie wieżą w tego Boga co chrześcijanie.
@Benedictus_Nursinus: A to nie mógł zamiast przewijać tego tym swoim ziomkom to powstrzymać tych co mieli mordować? Jakąś im pogadankę strzelić właśnie, albo cokolwiek innego, skoro on taki wszechmogący, to dlaczego w tej sprawie nie mógł nic zrobić?
No i tutaj byku to lekko dla Ciebie ortografia zaszwankowała i babola popełniłeś jak cholera

więc nie wieżą w tego Boga co chrześcijanie.


Wieża to oblężnicza może być, a Tobie o wiarę chyba
@Hissis: Racja. Przepraszam za mój błąd ortograficzny. Za wcześnie jeszcze dla mnie jest.
A co do Twojego pytania, to nie rozumiem dlaczego miałby to robić? Dla chrześcijan umrzeć za wiarę to nie jest najgorsze co może ich spotkać (stąd tak wielu oddało swoje życie za Chrystusa, szczególnie w pierwszych wiekach naszej ery). Bo życie "zmienia się, ale się nie kończy". A dzięki temu, że wytrwają w wierze dostąpią zbawienia - i