Wpis z mikrobloga

Na mature ustną z polskiego trzeba znać jakieś lektury szkolne? Czy to jest coś takiego jak temat nr2 na pisemnej maturze, czyli jest podany fragment jakiejś lektury, trzeba go przeczytać a później odpowiedzieć na pytanie w oparciu o ten podany fragment + ewentualnie wspomnieć o jakiś innych "tekstach kultury" (czyli obojętnie o czym, mogą być filmy albo gry komputerowe)?
#matura #matura2015 #szkola #edukacja #pytanie
  • 12
  • Odpowiedz
  • 0
@szukamspecjalisty: okej to pewnie się uda zdać. Z tego co czytam to wypowiedź ma trwać do 10 minut, wątpie że będę w stanie tak długo lać wodę, bo się stresuje trochę. Na 30% ile bym musiał opowiedzieć? z 3 minuty może? Albo bym starał się mówić bardzo powoli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Ap-maokai-abuser: nie wiedziałem. Szkołę skończyłem 2 lata temu to nikt mi nie powiedział. Czyli na każdy dzień jest oddzielna pula? Czyli jakbym chciał się przygotować to musiałbym dowiedzieć się jakie były dzisiaj od rana pytania tak? Ile tych tematów jest? Bo to się losuje jeden z kilku, jak się wchodzi do sali chyba?
  • Odpowiedz
  • 0
@Ap-maokai-abuser: już wyszedłem i teraz przed salą czekam na wyniki, mają być o 11. Miałem omówić jak uwięzienie wpływa na człowieka na podstawie jakiegoś tekstu zachowaniach świeżych i starych więźniów w niewoli, do tego nawiązać do jednego tekstu kultury. Coś tam wydukałem, krótko ale chyba w miarę z sensem. Nawiązałem do książki sci-fi Restart, którą kupiłem kiedyś za 5zł w biedronce, zobaczymy niedługo czy się udało ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz