Wpis z mikrobloga

Witam mam do was pytanie, chcę założyć klimę w mieszkaniu i oczywiście wspólnota nie wyraziła zgody odpowiedziałem, że i tak założę bo nie mam zamiaru topić się w lato przy ponad 30 stopniach na co prezes spółdzielni, że od razu wezwie policję i sprawę do sądu założy. Nie chcę klimy montować na elewacji tylko postawić u siebie na balkonie postawić i kawałek listwą po elewacji pociągnąć i przewiercic się do jednego pokoju. Mogą mi z tego powodu grozić jakieś konsekwencje czy olać całą wspólnotę i montować?
#prawo #sasiedzi #mieszkanie
  • 10
  • Odpowiedz
@Turtle1380: a z jakiego powodu nie chcą? Na zewnątrz to rozumiem, że może być problem np.: z planem zagospodarowania przestrzennego lub jest to traktowane jako przestrzeń wspólna. Masz jakiś papier od nich?
  • Odpowiedz
  • 1
@M4rcinS Chyba z nienawiści bo tu same stare pryki mieszkają co wszystko im przeszkadza, tłumaczyli że mieszkania przez moją klimę stacja na wartości xd. Papieru żadnego mi nie dali.
  • Odpowiedz
@Turtle1380: Mogą cię posądzić np. o utratę gwarancji na elewację (jeżeli macie). Albo naruszenie izolacji budynku i powodowanie zacieków przez twój otwór. Powodów można znaleźć mnóstwo.

Ja bym nie ryzykował i prędzej zainwestował w okno z klapką, do której podłączasz rurę od wewnętrznego klimatyzatora. Miałem takie ustrojstwo w zeszłym roku w airbnb i całkiem dobrze chłodziło.

https://emultimax.pl/pl/blog/jak-wyprowadzic-rure-klimatyzatora-1631600707
Tytanowy_Lucjan - @Turtle1380: Mogą cię posądzić np. o utratę gwarancji na elewację (...
  • Odpowiedz
  • 0
@Tytanowy_Lucjan Stary blok z wielkiej płyty więc nie ma żadnej gwarancji.
Co do wewenterzengo klimatyzatora to mam takie ustrojstwo i dość kiepskie to rozwiązanie ze względu na hałas więc wolę zainwestować w stacjonarną
  • Odpowiedz
@Turtle1380: Taka płyta to loteria. Albo beton łamiący wiertła albo ledwo trzyma piasek w ryzach. Ja bym nie ryzykował, bo się nie wypłacisz jak coś się stanie po wierceniu.

Mój model był bardzo cichy i miał wyrzut na zewnątrz przez klapkę wbudowaną w szybę.
  • Odpowiedz
@Turtle1380: jak w spółdzielni to wszystko droga oficjalną. Pismo oficjalne że chcesz podłączyć i jakie wymogi musisz spełnić. Ja w spółdzielni ze starymi prykami dostałem listę, wszystko racjonalne i do zrobienia. Jak dostaniesz odmowę bez powodu to możesz się z nimi bujać. Czy mogą coś zrobić jak to zrobisz nielegalnie? No mogą, ale wiem też że dużo ludzi montuje i ma to wszystko w dupie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Dziki_czoug Wydaje mi się że zanim załatwię całą papierologie to minie lato a ja w międzyczasie się roztopię, więc chyba będę miał to w dupie i założę, kiedyś mnie straszyli policją i sądem bo na balkonie założyłem kamerę skierowaną tylko na parking i pokrzyczeli pojęczeli a kamera 3 lata wisi, podejrzewam że z klimatyzacją będzie tak samo.
  • Odpowiedz