Wpis z mikrobloga

Słucham muzyki na dobrym zestawie stereo (firmowy wzmacniacz i firmowe kolumny podłogowe) – Metalica w mp3, 128 kbps – i nie słyszę, by coś było nie tak. Jakość dźwięku bardzo dobra. Niepotrzebnie systematycznie underbiteratuję swoją kolekcję mp3.

Audiofilem nie jestem, ale gołym uchem odróżniałem rzekomo bardzo dobrą zintegrowaną kartę dźwiękowej od sound blastera ze średniej półki (na korzyść tego drugiego), a tutaj marne 128 kbps na dobrym sprzęcie brzmi bardzo dobrze.

Kiedyś w necie były takie strony, że można było ocenić, co brzmi lepiej, WAVE (czyli nieskompresowany dźwięk) czy mp3 128 kbps. Tutaj znalazłem 128 kbps kontra 320 kbps:http://www.noiseaddicts.com/2009/03/mp3-sound-quality-test-128-320/

Można się przetestować.

#audio #mp3 #hifi
  • 3
Metalica w mp3, 128 kbps – i nie słyszę, by coś było nie tak. Jakość dźwięku bardzo dobra. Niepotrzebnie systematycznie underbiteratuję swoją kolekcję mp3.


@jednorazowka: MP3 320 czy OPUS vs FLAC jeszcze bym ci uwierzył ale MP3 128? Momentalnie słyszę jak bardzo wszystko jest obcinane aby zmieścić się w tak #!$%@? bitrate.