Wpis z mikrobloga

@Greg36: ręce opadają ... wchodzisz na stronę dpd, otwierasz regulamin usług międzynarodowych
§8 1) DPD odmawia przyjęcia do obsługi spedycyjnej albo może odstąpić od wykonania usługi po zawarciu umowy, jeżeli Zleceniodawca lub Nadawca, niebędący Zleceniodawcą naruszy niniejszy Regulamin, w szczególności:

- przesyłka zawiera tytoń lub wyroby tytoniowe, wyroby alkoholowe lub inne wyroby akcyzowe, żywność, której przewóz jest wyłączony przepisami prawa lub wymaga stosowania specjalnych środków i urządzeń transportowych
(
  • 0
@NaChMiNick: Ale na stronie FedEx o tym ani słowa, na furgonetka.pl że można, na innej stronie że nie można przez żadną firmę, na stronie UE piszą o paletach i zezwoleniach dla przewoźników.

której przewóz jest wyłączony przepisami prawa lub wymaga stosowania specjalnych środków i urządzeń transportowych

A to odnosi się do żywności czy też do alkoholu - co jak można alkohol który nie jest wyłączony przepisami itd.

Skorzystałem z 3 formularzy,
@Greg36: w dpd nie wolno alkoholu, w PP też a to że ludzie wysyłają to inna kwestia, leków też nie wolno a też wysyłają.

W regulaminie Fedex jest lepiej(poniżej tylko kilka fragmentów) - Nadawca bierze za wszystko odpowiedzialność, Fedex nie bierze za nic odpowiedzialności.

"21.2 Nadawca ponosi wszelkie ryzyko strat, szkód lub opóźnień wykraczających poza te, za które FedEx wyraźnie przyjął odpowiedzialność na podstawie niniejszych Warunków. Nadawca powinien we własnym zakresie
@Greg36:
Jak wysyłasz jedna czy dwie butelki, to nikt się nie przyczepi. Co najwyżej jak stłuką to nie wypłacą odszkodowania.

ps. Unikałbym wysyłania alkoholi musujących transportem lotniczym. Istnieje ryzyko rozsadzenia butelki.
  • 0
@pcela: Dwie nalewki poszły, opakowane folią i upchane papierem ile go tylko miałem :)

@NaChMiNick Wysłałem w końcu DPD, na infolinii mi pani wytłumaczyła że jeżeli to kupny alkohol z banderolą to nie ma zakazu, co innego jakbym zrobił samogonu albo skręcił sam papierosy. Poszło zobaczę czy będą jakieś problemy, dzięki za pomoc! ʕʔ