Wpis z mikrobloga

#samochody #toyota #rav4 #motoryzacja
Jak wygląda ładowanie akumulatora w rav4 hybrydzie z 2018? Da się wyjąć aku i zamknąć auto kluczykiem? Bagażnik jest elektrycznie opuszczany, w nim jest akumulator. Kupiłem ravke 5-letnią, w której jest Yuasa s46b24r 45Ah 325A. W ASO mówili że akumulator jest ok i naładowany 3 tyg temu przy zakupie (2 dni wcześniej przed jazdą próbną gość mówił że akumulator rozładowany był od stania 2 tyg, "ale hybrydy tak mają", jak odbierałem po dwóch dniach to powiedział że naładowany i sprawdzony). Codziennie jeżdzony ok 30-60min.
Przedwczoraj mi nie odpalił jak zostawiłem na 10h światełko w środku zapalone, odpaliłem boosterem noco, przedwczoraj pojeździłem 1,5h, wczoraj też z godzinę i dzisiaj nie odpala znowu. Zastanawiam się czy to aby to nie jest fabryczny 5-7 letni akumulator który zdycha.
Jaki prostownik polecacie do niego? Da się jakoś samemu sprawdzić czy ten akumulator jest żywotny? Jaki zamiennik ewentualnie polecalibyście kupić, jakie parametry musi mieć?
I bez hejtów proszę bo to moje pierwsze auto i się nie znam :P
  • 7
@Inphinitas: Ogólnie już któryś raz słyszę, że niektóre modele modele Toyoty czasami maja problemy tego typu. W sensie, że coś kradnie prąd w aucie.

Czy akumulator mógł paść? Może ma fabryczną wadę i tak szybko się zepsuł, ja w priusie miałem akumulator z 2006r, auto stało i po tydzień w zimę. Zawsze odpalał.

Moja rada? Dobry elektronik samochodowy który sprawdzi pobór prądu na postoju, jak jest w normie to aku, a
@Inphinitas: Toyoty i inne japońce mają problem z aku i to jwst stanowisko ADAC. Ewentualnie coś kradnie prąd, nie wiadomo. Natomiast w domu aku nie sprawdzisz, ewentualnie naładuj go i podepnij żarówkę. Następnie licz czas do zgaszeniu żarówki.
@LIBED: @GeDox zakończenie sprawy, akumulator był złomem z 2018(już do utylizacji praktycznie), w ASO toyoty mnie wych**ali sprzedając używany samochód i mówiąc że akumulator jest dobry :)))