Wpis z mikrobloga

Ktoś coś pomoże? Doradzi? Świeżo złożony komputer. Ryzen 5600, chłodzenie i pasta boxowe (wiem że uja warte, ale te wyniki to mimo wszystko przesada). Dosłownie 10 minut gry w Valoranta i procesor dobił ponad 90 stopni w pewnym momencie tak jak na zdjęciu. Przy klikaniu stron w przeglądarce dobija lekko ponad 60 stopni. Pobieranie przez przeglądarke ponad 70 stopni? Przy składaniu komputera nie da się nic zepsuć, pasta już nałożona na chłodzenie, dobrze dokręcone. W czym leży problem?

#komputery #procesory #pc
mlody__wilk - Ktoś coś pomoże? Doradzi? Świeżo złożony komputer. Ryzen 5600, chłodzen...

źródło: Bez tytułu

Pobierz
  • 9
@mlody__wilk: które tam chłodzenie masz, wraith stealth (okrągłe) czy prism (kwadratowe z rgb). Jak patrzę na yt to stealth przy stresie powinien pokaywać 80, a w grach 70, a prism 15 stopni mniej około.

Coś jest bardzo nie tak, bo 5600 ma 90 stopni max, czyli już throttluje ostro (przy 80 już powinien) - muszę spytać, wentylator kręci, jest tam do tego jakiś soft (może od mobo?)? (ʘʘ
sirgorn - @mlody__wilk: które tam chłodzenie masz, wraith stealth (okrągłe) czy prism...
@Povsajo: przy aio to wiem, ze tak może być - bo wszystkie bąbelki powietrza muszą się przemieścić do radiatora, przy normalnym coolerze chyba tak nie powinno byc
@sirgorn: @Tak_masz_racje Chłodzenie okrągłe. Nie ma opcji żeby było źle założone, nie ma tu czego popsuć, nawet pasty nie trzeba nakładać. Wentylator leci, właściwe co chwilę wskakuje na wyższe obroty. Zamówiłem już Fortisa 5, ale to i tak nie daje mi spokoju.