Wpis z mikrobloga

Za mniej niz dekade outsourcing z Indii zabierze Wam Wasza kure znoszaca zlote jajka czyli nauke programowania i skonczy sie Wam El Dorado jakie teraz macie zarabiajac zachodnie stawki pracujac w Polsce. No ale do tego czasu nachapiecie sie takich pieniedzy o jakich 90% Polakow moze pomarzyc a pozniej skonczycie jak Jordania ktora sie wypstrukala z surowcow naturalnych.

#programowanie #pracait #it #naukaprogramowania
  • 58
@borjaki: Wiesz to nie jest problem ze oni sie cenia za tyle tylko ze sa debile ktorzy sie na to naciagaja. O tyle w Waszym przypadku sa korporacje ktore placa Wam tyle bo menedzerowie czesto mega inteligentni ludzie ustalili ze rzeczywiscie jestescie tego warci o tyle budowlancy sami sobie ustalili i lapia na tym nieswiadomych klientow oszukujac ich i okradajac.
@pieczony_szczur_z_ogniska: Coś ciebie powstrzymuje od takiego stylu życia? Większość programistów weszła w to dla pieniędzy a nie z pasji czy predyspozycji. Możesz tak zrobić i ty. Nawet według twojej teorii - czekałoby cię 10 lat życia jak pączek w maśle.
A Hindusom życzę jak najlepiej. Pracowałem z wieloma. Część jest świetnymi specjalistami, część nie za bardzo. Jak wszędzie.

Nic tak nie poprawia humoru jak wejście na calla z ludzmi z całego
@pieczony_szczur_z_ogniska: przykłady jakie znam to poprzednia praca w
- sprzedaży
- organizacji przemysłu
- nauce
- wojsku (jeden przykład szeregowego i jeden oficera)
(wszystkie powyżej nie w działach/firmach związanych z IT)
A jeśli mówić o ludziach młodszych to w wieku 20-30 znam kilka przykładów ludzi którzy się przebranżowili z linii produkcyjnej/magazynu.
Nie oszukujmy sie bo takimi rzeczami sie w szkolach srednich interesowaly piwniczaki i creepy a malo kto "normalny" chcial miec latke kogos takiego.


@pieczony_szczur_z_ogniska:

Sam jestem przekwalifikowany - 5 lat uczyłem się do kompletnie innego zawodu. Tak jak więlu - w szkole nawet się tym nie interesowałem - więc jak by to miało rzutować na moje "powodzenie" w szkole?

Kompletnie nie rozumiem wypominania programistom zarobków. To nie są lekarze, którzy muszą
@pieczony_szczur_z_ogniska: dlaczego juz nie zabrali? przecietna jakosc uslug w Indiach jest fatalna, firmy kupuja ludzi ktorzy maja puls a czesto nawet nie bo jeden pracownik obsluguje ilus klientow i tylko udaje, ze pracuje. Rownie dobrze moglbys trollowac wpisem, ze na zachodzie nikt nie bedzie musial pracowac bo caly outsourcing bedzie sie odbywal w Polsce, Indiach i podobnych tanszych krajach. I hindusi nie znaja angielskiego ktory teoretycznie jest jezykiem urzedowym tylko jaka