Wpis z mikrobloga

Co wybrać kończę umowę z #orange światłowód w lipcu. Płacę obecnie 130zł za 1gb chcą mi dać 135zł na nowej umowie... #!$%@?... Netia daje mi 100zł za tą samą opcję 1gb. Lub lokalnie typek ma 1gb za 99zł ale boję się o jego pingi i prędkości... Ma ktoś światłowód z #netia i może coś powiedzieć na ten temat? #internet #siecikomputerowe #sieci
  • 19
Ma ktoś światłowód z #netia i może coś powiedzieć na ten temat? #internet #siecikomputerowe #sieci


@patoologiaa: jakieś 8 lat temu miałem 100M od Netii po koncentryku i to był najlepszy, pingi jak po światłowodzie i przedewszyskim peeering bez żadnych cyrków typu puszczanie ruchu przez Niemcy czy Węgry

faktycznie wtedy wychodzi nie całe 80zł


@patoologiaa: a sprawdzałeś dla swojego adresu? Bo cena zależy mocno od tego kto jest właścicielem szkła.
@patoologiaa: dane do jakiegoś węzła idą po infrxe operatora, gdzieś tam się łączą już na łączą dzierżawione przez Netię, ale jak to dokładnie wygląda to nie wiem.
Jak masz infre Orange to jest jedna rzecz która przemiawa za nimi, w razie awarii nie będą mieli jak zrzucić winy na kogoś innego, jak to dawno temu było przy bsa, jeden rzuciła winę na drugiego a neta nie było
@patoologiaa: Poczytaj sobie dokładnie co masz w umowie a nie w przekazie marketingowym. 1Gbit !- 1Gbit. Ja bym brał od lokalnego operatora a nie gówno usługi od Netii czy innych Orangeów gdzie nie doczekasz się na jakiegokolwek technika i pomoc techniczną. Poza tym kto przy zdrowych zmysłach wierzy w prędkości 1Gbit/s gdzie koszy hurtowego ruchu 1Gbit w tej chwili rosną jak #!$%@? i w tej chwili przekraczają już 100 EURO za
@brokenik: Netia w Poznaniu nie jest najszybsza(upload 300mbps) ale stabilność usługi jest genialna, aktualnie można online via www ich ont przełączyć w tryb brigde. Kiedyś było dużo więcej pajacowania z tym brigde ;)
@Pan_Slon: Co region to inna historia. Ja Netii nie polecam bo wiem, że u mnie w na rejonie maja zapchane OLTy i sprzedawanie usług np. 1Gbit/s gdzie na jeden port w OLT ocałkowitej pojemności 2.5Gbit/s przypada ponad setka klientów to jest jakieś nieporozumienie. Ale ludzie jak kretyni biora tą usługę i cięszą się, że mają Panie... 1Gbit/s za 69zł.

Ludzie nie rozumieją, że 1Gbit/s nawet jeśli mają u jakiegokolwiek detalicznego to
@Pan_Slon: to mi dają netie 1gb wszyscy w koło mają orange, więc netie miałbym chyba jako pierwszy i jedyny po światle... Ale oni ciągną po tych samych kablach co orange więc wyjdzie na to samo O_O
@Pan_Slon: lokalny leci w ciula.. Miałem już u niego neta.. radiowy.. tak tracił pakiety blokował porty, Nie daje dostępu do routera... Po prostu daje swój sprzęt i nara... nawet hasał do WIFI nie zmienisz...