Wpis z mikrobloga

@M4rcinS: SBU to jest policja polityczna/antyterrorka, która podlega prezydentowi. Mniej-więcej to oznacza SB w skrócie SBU. Za komuny nazwalibyśmy ich "kontrwywiadem". Najbliżej im do hybrydy KGB i Rosgwardii.

Nie do końca rozumiem co oni robią za linią frontu, skoro rażą ruskie haubice. Po co oni tam są? I na jakiej podstawie w ogóle walczą na froncie? Kto nimi dowodzi?

Bo takie coś raczej budzi negatywne skojarzenia.
  • Odpowiedz
  • 4
@vrNFWrUew3D4Rgz: SBU, tak jak inne służby mundurowe, podlega militaryzacji i jej funkcjonariusze mogą pełnić takie same zadania jak np.: żołnierze ZSU. Nie orientuję się, jaka jest dokładna struktura dowodzenia, więc nie odpowiem na te pytanie.
  • Odpowiedz
  • 1
@manjan:

Mnie się wydaje, że dron traci sygnał wraz z obniżeniem lotu z powodu przeszkód - drzew, zabudowań, pagórków.
  • Odpowiedz
@vrNFWrUew3D4Rgz: jakie negatywne skojarzenia? xD
Walcza od poczatku, bo maja w szeregach weilu bylych zolnierzy. Szybko ogarneli tez zachodni sprzet.

Czesto dzialaja jako sily specjlane, prawdopodobnie organizuja i potem wspieraja w akcji sabotazystow/partyzantke.

Tak samo zmilitaryzowano straz graniczna i tez prowadza dzialnia bojowe.
  • Odpowiedz
@vrNFWrUew3D4Rgz: o_O skad takie glupoty?

Robia to co trzeba i z czym sobie doskonale radza. Zabijaja Rosjan. Zajmuja sie tez zwalczaniem sabotazystow i zdrajcow. Jak i sami szkola i kieruja urkainskimi sabotazystami i partyzantka.

Natomiast jesli faktycznie dkladnie Cie interesuja kompetencje, to juz musilabys sprawdzic w ukrainskich ustawach, bo mysle ze zdazyli juz dostosowac prawo do realiow.
  • Odpowiedz
o_O skad takie glupoty?


@Aster1981: Bo SBU już miała dość poważne problemy z "łamaniem praw człowieka", i to całkiem niedawno.

Dlatego tego rodzaju organizacje kojarzą mi się raczej źle. Na #!$%@? na froncie policja polityczna? Dlaczego jej po prostu nie wcielono do wojska?
  • Odpowiedz
@vrNFWrUew3D4Rgz: to nie policja polityczna a duzo szersza sluzba. Jak mianoby ja wcielic do wojska, skoro to nie jest wojsko i w wiekszosci ma inne zadania.

To wojna, nikt nie daje #!$%@? o prawa czlowieka. Nie w zakresie dzialan kontrwywiadowczych, zwalczania ruskich sabotazystow; ale i swojej partyzantki, ktora tez przeciez gra ostro. Po prostu trzeba tepic Rosjan wszelkimi dostepnymi metodami i srodkami.

No i jak pisalem, maja wyszkolonych i doswiadczonych
  • Odpowiedz
@manjan też mnie to zastanawia ale to na pewno jest transmisja analogowa a nie cyfrowa
myślę że są mniejsze opóźnienia ogólnie system jest tańszy może ma większą tolerancję na szumy nie wiem kupuje teorię że właśnie się tak zbliża nisko że transmisja już jest przerywana.
  • Odpowiedz