Wpis z mikrobloga

@Phoryn: ja zaczynam budowę i powiem Ci że nie da się tego wyliczyć. Wyceny firm za SSO różnią się o 100 tys zł a materiały dziś troszkę spadły ceny ale za parę miesięcy moga wzrosnąć. Chyba że chcesz sam budować a materiał kupić cały na raz to możesz wyliczyć do +- kilku tysięcy.
@ProgramistaNaBudowie @Phoryn tak z grubsza ceny (głównie materiałów) na SSO:
Fundament - do 40-50k idzie się zmieścić, ok. 60mb ław 30x50
Ściany , przyjmij 100-150zł/m2 pow. ściany w praktyce ok. 35k
Dach, cena z palca- najtańsze pokrycie ok. 45zł/m2 pow. dachu, pewnie całość z 50-80k z robotą 8%VAT

Okna to już rozstrzał, każdy interpretuje i liczy po swojemu.
Uwzględnij wszelkie kominy, słupy, nadproża, złożoność instalacji.
Pompa Ciepła wraz z prostym CO -
@ProgramistaNaBudowie jak zlecisz wszystko firmie i to takiej z górnej półki to tak, może jakiś frajer się natnie i zapłaci 600 tys za 100 m².

w innej sytuacji, czyli jak kupisz materiały, sam znajdziesz ekipe od SSO, od dachu, od elektryki, od hydrauliki, od okien, od wylewek, od tynków, to wyjdzie cię max 4 tys.
@ProgramistaNaBudowie drogo w #!$%@?. Skąd takie ceny? mam świeże wyceny na 4000mkw do deweloperskiego ale dom 170mkw. Wielkopolska. kolega @bdg-bro dobrze prawi i też naprawdę sam buduje, więc zna stawki. Nie pytaj w trollowi o takie rzeczy, tylko weź sobie przykładowy projekt, poproś o kosztorys szacunkowy i podzwon po lokalnych firmach. Bo jak będziesz słuchał pieprzenia malkontentów to się zaraz okaże ze ten dom to półtorej miliona. Po prostu maja w tym
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@mathmed bo są ludzie którzy zlecając wszystko jednej firmie, bo nie chcę im się poświęcać czasu na szukanie materiałów i różnych ekip na każdy etap.

a potem jak mówisz że wyszło cię 40 procent mniej niż ich to mówią że to nie możliwe