Wpis z mikrobloga

Myślę by wynająć mieszkanie w pojedynkę. Widzę, że za około 3k w Krakowie można fajne, nowoczesne mieszkanie złapać. Obecnie mieszkam ze znajomym, w ogóle nie mam z wynajmowaniem doświadczenia. Macie jakieś tipy Mireczki? Coś na co szczególnie patrzeć?
#wynajem #krakow
  • 20
Widzę, że za około 3k w Krakowie można fajne, nowoczesne mieszkanie złapać.


@Aryze:

fajne

nowoczesne

powyżej 30m2


Wybierz jedno ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ogólnie to ogrzewanie miejskie + niech właściciel pokaże jakieś rachunki za czynsz/prąd/gaz żeby wiedzieć na czym się stoi.
Obecnie rynek wynajmu to tragedia, większość właścicieli może sobie przebierać w opcjach a fajne mieszkania wylatują w sekundę.
@Aryze pierwsze mieszkanie spoko z uwagi na lokalizację, ale parter to raczej dla ludzi, którzy lubią żyć z zasłoniętymi oknami albo mają gdzieś czy ktoś zagląda do środka. Drugie mieszkanie całkiem ładne, ale lokalizacja to katastrofa. Będziesz się wkurzał, że wszędzie jest daleko i komunikacja też taka sobie.
@Aryze: To pierwsze za 3500 zł spoko, lokalizacja też, tyle że nie wiadomo jakie ogrzewanie + mnie odstrasza parter bo widać za oknami salonu po prostu chodnik.
To drugie to sobie zobacz lepiej gdzie jest, jak lokalizacja nie przeszkadza to można się zastanowić, ale dla mnie to bliżej do Wieliczki niż centrum Krakowa xD
Zastanów się tez czy faktycznie chcesz zmieniać mieszkanie tylko po to żeby mieszkać sam, bo jednak wynajem
@Aryze: Tylko miejskie, nad innym bym się nawet nie zastanawiał. Uciekaj szczególnie od elektrycznego, bo koszty są niesamowite.
No i nie wiem jak dla Ciebie jest ważne, ale dla mnie internet na światłowodzie to mus, żadne tam radiowe i inne czary.
@Aryze i weź też pod uwagę komunikację miejską. Jak długo zajmie Ci dojazd do miejsca, gdzie się uczysz/pracujesz. Jak daleko będzie do przystanku. Czy w okolicy są sklepy na szybkie zakupy. Patrząc na przykład na to co się dzieje dziś na drogach w mieście to tramwaj wydaje się lepszym środkiem. Choć awarie tramwajow też się zdarzają, więc nieźle by było mieć plan b, czyli autobus w pobliżu :)
Kolejny aspekt, trochę związany
@Aryze: sprawdź sobie dojazd od domu do pracy na google maps ale oczywiście 9 i 17 zależnie jak pracujesz. Obczaj okolice czy nie ma sebkow..ale najważniejsze to ogrzewanie miejskie broń boże elektryczne
Bez przesady za 3k mam nowoczesne dobrze wyposażone 50m2 z balkonem i garażem podziemnym 20m autem od centrum


@czarnobialyblog: Kiedy wynajmowałeś? Polecam sobie sprawdzić po ile i jakie mieszkania schodzą.
2500 zł potrafią kosztować kawalerki 25-30m2.
@czarnobialyblog: No to gratki że się udało, ale polecam się zapoznać jak w większości rynek wygląda. Masz do wyboru albo klatkę 30m2 za 3000 zł, albo lokalizację w stylu "centrum Krakowa" czyli okolice Niepołomic. Ludzie nie wynajmują takich mieszkań "bo tak chcą", tylko po prostu nie ma wyboru.¯\(ツ)/¯
@Krs90: do Niepołomic to mam 20km ponad;) mniej niż 10 do starego miasta (Poczta główna). Ustawiłem sobie 3200 limit na otodom i pow 40m2 i było sporo ofert. Za długo mieszkałem w kurniku 32m2 aby nie polepszyć standardu sobie
@czarnobialyblog: hej, właśnie mam mieszkanko od mamuśki nowe i będę szukał najemcy. Mieszkanie nowe, w pełni wyposażone, dobry standard w nowym budynku, miejsce parkingowe. Przy galerii M1, ale ma 31 m2 (metrażu nie jestem pewny xD), ale z pewnością moge polecić. Daj znąc jak byś był zainteresowany