Wpis z mikrobloga

płyta za mocna jak na ten zestaw. Procesor wybrałeś bez opcji podkręcania to z790 jest tu zbędny. Co do wydajności, warto kupić procka z literką F jak masz zew kartę graficzną. Dedykowane chłodzenie proca powietrzne to 100-300zł, a robi robotę. BOXowe lepiej odpuścić
płyta za mocna jak na ten zestaw. Procesor wybrałeś bez opcji podkręcania to z790 jest tu zbędny. Co do wydajności, warto kupić procka z literką F jak masz zew kartę graficzną. Dedykowane chłodzenie proca powietrzne to 100-300zł, a robi robotę. BOXowe lepiej odpuścić


@inkill: z boxa to wiem, ze bedzie pasowal zawsze XD Co Ty byś wybrał na proc+went? Co do plyty głównej wybrałem, żeby wspierała najnowsze standardy i działała pod
@PBuzz: dzięki KC3000 wygląda lepiej. Płyta no tak, bo wychodzę z założenia że proca mogę zawsze wymienić płyty by mi się już nie chciało ale w sumie good-point. Grafika jaką byś wybrał? Dla mnie wydajnościowo 3060ti wyglada super, lepsze są o wiele droższe (50%) a wydajność ~10/15% procent lepiej tylko.
@twojStaryJebqnany: Pod podstawkę 1700 już nie będzie nic nowego do kupienia. Jakbyś chciał wymienić np. za 2 lata, to co ci zostanie? i713700 lub i9 13900, które zapewne za 2 lata będą już śmieciami. Sam kupiłem pół roku temu i7 13700k+3060ti. Karta ok, tylko jest warta max 2 tys. Za 2700 zł kupisz RTXa 4070, który jest mocniejszy o 50%.
Jak idziesz w DDR5 to w tym budżecie wziąłbym Ryzena 7700X.
@twojStaryJebqnany: polecam AMD AM5. Nie jest drożej, a wydajniej i bardziej przyszłościowo.
Grafiki najbardziej opłacalne też są obecnie od AMD.
A jak koniecznie od Nvidii to RTX 4070 powinieneś brać, bo seria 3000 odchodzi do lamusa...
4060ti też już za pasem, ale ma być nawet bardziej tragiczny niż 4070.
#majk3lskladapcty
@majk3l: z AMD'ekami kiedyś miałem problemy i średnio na nie patrzę. Porównam sobie testy i zobaczę jak będzie duża różnica wydajnościowo a ceną to może się zdecyduje. Karty powyżej 2.5k to już za dużo tym bardziej, że gram raz na tydzień może z 1h ;)
@twojStaryJebqnany: a to kiedyś to nie było czasem przed 2018 rokiem? Jakie te problemy?

A co di GPU to od biedy i jak musisz składać teraz to złóż sobie bez GPU, bo już pod koniec miesiąca w sklepach będą RTX 4060Ti i RX 7600 8GB.

To jest podobny wybór jak kupowanie auta w latach wczesno ~2000. Mogłeś kupić poloneza albo dołożyć niewiele do samochodu produkcji zachodniej. No trzeba było więcej zapłacić,
@majk3l: siadł mi procesor, wcześniej jakieś dziwne błędy leciały i było to jakieś 10 lat temu ale niesmak pozostał ;-) Ze składaniem mi się nie spieszy więc w sumie mogę poczekać miesiąc, pytanie czy po miesiącu mocno na tym zyskam ;D
siadł mi procesor


@twojStaryJebqnany: no, 10 lat temu to AMD było w głębokiej d*pie. Najgorszy okres w historii firmy, nie wiem kto cię wtedy namówił na ich produkty :-P

No ale już od paru ładnych lat wyraźnie dominują na rynku CPU, bo intel złapał zadyszkę.

No skoro masz taki sztywny budżet na grafikę i nie dołożysz do jakiegoś RTX 4070 12GB czy tam nie pójdziesz w tańśze AMD RX 68000 16GB,
@twojStaryJebqnany:
https://www.morele.net/kategoria/dyski-ssd-518/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=1059970&fbclid=IwAR3-vi4RQDXIHOWce05LWwRU4t-ppHaHYDWwoLYa8v7_Qg3XhwD1j068x68

jeden z obecnie najlepszych procków AM5, 32 DDR5, 6700XT 12gb, mam tak izestawik z inną płytą, aio i zasilaczem i czego bym nie robił to się komputer nudzi. W 4k RTX się na tej karcie nie pogra, ale 1440p na luzie. No i masz już socket i płytę pod przyszłe karty i dyski PCI-E 5.0
7800x3d to jest do 20% bardziej wydajny od i9-13900k w grach. Dzięki 100mb cache zje tą i5 na śniadanie i starczy na długie lata. DO tego socket AM5 jest nowy i w odróżnieniu od intela nie będzie wymieniony w przyszłym roku. Obecnie nie ma na rynku lepszego procka. Jest on nawet lepszy od ryzen 7900x3d, bo AMD spaprało sterowniki. Nie bez przyczyny wypuścili go dopiero miesiąc po premierze wyższych wersji.
Zużywa też