Wpis z mikrobloga

@malpi: ciekawi mnie tag #bekazprawakow

Mam dwa pytanka:
-jakie warunki musi spełnić partia, by można ją było uznać za prawacką
-jaka jest różnica między partią konserwatywną, a partią prawacką

I bonusowe pytanie:
-czy partia, która będzie przeciwko kościołowi, będzie walczyć o prawa lgbt i będzie popierać wolny rynek i kapitalizm, będzie lewacka czy prawacka?
  • Odpowiedz
@PiersKurczaka:

Populizm prawicowy opiera się na podkreślaniu ekskluzywizmu społecznego. Prawicowe partie populistyczne charakteryzują się odgradzaniem tożsamości narodowej (kulturowej, rzadziej etnicznej) zarówno od innych narodów, imigrantów, mniejszości narodowych, jak i od inaczej myślących lub zachowujących się we własnym kraju. Ksenofobia prawicowych populistów ma charakter selektywny: nie używa tradycyjnej argumentacji rasistowskiej, aprobuje imigrantów zasymilowanych i produktywnych.

Z drugiej strony przeciwnikiem populistów są również elity finansowe, polityczne i kulturalne. Populistyczna niechęć do elit sprawia,
  • Odpowiedz
@e_m_p: populizmem to jest dzielenie partii na prawe i lewe. To jest zwykłe spłycanie prawdziwego obrazu.

Zakładam, że autorem wpisu jest osoba postępowa, być może neuropek. Jeśli się mylę, to przepraszam. Ale jeśli mam rację, to dziwi mnie takie szufladkowanie i wrzucanie każdej partii do worka "prawica" albo "lewica". Czy to nie neuropa twierdzi, że płci jest więcej niż dwie? Przecież takie szufladkowanie partii niczym się nie różni od dzielenia ludzi
  • Odpowiedz
@PiersKurczaka: To co napisałeś to moim zdaniem zwykły bełkot, ale jako, że już zmusiłem się do przeczytania to odniosę się do zawartości.

Czy to nie neuropa twierdzi, że płci jest więcej niż dwie? Przecież takie szufladkowanie partii niczym się nie różni od dzielenia ludzi na mężczyzn i na kobiety.


Ciężko mówić o szufladkowaniu na siłę ugrupowania, które samo siebie nazywa Zjednoczoną prawicą. Analogia z dupy to raz, dwa - nie
  • Odpowiedz
@e_m_p:

Ciężko mówić o szufladkowaniu na siłę ugrupowania, które samo siebie nazywa Zjednoczoną prawicą.


Jak ktoś nazwie partię "Partia Baśniowych Stworów", to będziesz w niej szukał jednorożców?

Nie chcę się kłócić, bo już dawno sobie odpuściłem wykopowe wojny polityczne jako kompletnie pozbawione jakiegokolwiek sensu i niemające wpływu na absolutnie cokolwiek, więc tylko na koniec dodam, że mówimy o partii "prawo i sprawiedliwość", która ma z prawem i sprawiedliwością tyle wspólnego, co
  • Odpowiedz