Wpis z mikrobloga

Męczy mnie praca, łączenie tego z dziennymi studiami na politechnice sprawia że czuje się cały czas jak podczas sesji, bardzo chętnie bym się póki co zwolnił i poświęcił czas na jakiś samorozwój, własne projekty i ogólnie większy spokój psychiczny.
Niestety mam jeszcze niecały rok doświadczenia w branży i wiem, że znalezienie znowu pracy w IT, tym bardziej w obecnych czasach może być bardzo trudne.

Nie wspominając już, że odkąd straciłem tatę w pandemii to ja przejąłem w dużej mierze rolę głowy domu i muszę myśleć o wszystkich sprawach domowych i decydować.

Też przez to, że czuje się przemęczony to od jakiegoś miesiąca produktywne dni mogę policzyć na palcach jednej ręki i czuję, że i tak mogą mi niedługo podziękować, chociaż jeszcze nie miałem jakichś rozmów na ten temat ( ͡° ʖ̯ ͡°)
co robić mirki, zagryźć zęby i jakoś to przejdzie?
#pracait #studbaza #zalesie #pracbaza
  • 8
@kiedys_bede_bogaty: a w jakiej działce jesteś? Lepiej byłoby wziąć dziekankę i skupić się na pracy lub skończyć pracę i dokończyć studia na spokojnie, jeśli już masz tyle doświadczenia, to przecież nie mogłoby być tak źle ze znalezieniem czegoś. Chyba, że finansowo nie masz takiej możliwości
@9Japko9: akurat finansowo dla mnie to żaden problem, pracuję głównie dla expa, mam rentę po tacie + kredyt studencki + dobre kilka tysięcy z pracy, więc dużo odkładam. tylko, że stack do front, no i niby rok doświadczenia to już co innego niż sam start, ale przecież obecnie ludzie nawet z expem mają ciężko znaleźć pracę. Może po prostu potrzebowałem się gdzieś z tego wyrzucić i będzie mi lepiej, są czasem
@kiedys_bede_bogaty: Pilnuj obecnie pracy. Sam mam 2 lata expa na froncie, i może nie jest tak, że nie mogę znaleźć pracy, ale widać gigantyczną różnicę do poprzedniego roku i czuć kryzys. Więc jeśli masz obecnie pracę, to rozsądnie byłoby posiedzieć w niej rok, a najlepiej 2. Od 3 lat expa otwierają się przed tobą drzwi do lwiej części ofert na mida (na mniejszą część od 2 lat) i wtedy można już