Wpis z mikrobloga

#gothic WIem, że teraz macie jakąś aferkę, ale powiedzcie. Naprawdę ten gothic jest warty zachodu, głównie pytam o stronę fabularną, świat? Zawsze grałam w rpgi o rzucie izo- lub quasi-izometrycznym(baldury, fallout, planescape, arcanum, gorasul itp). Nigdy nie wzięłam sie na porządnie za te całe wizardry czy morrowindy, niezbyt mi podchodził ten widok z 1 osoby, mam wrażenie że dokłada to do rozgrywki więcej skilla manualnego), ale mam więcej czasu może warto spróbować?
  • 8
  • 1
@WarwaraBasia: powiem tak. w pelni europejski sredniowieczny klimat magii i miecza. zero lewackiego #!$%@?. mega klimat, cisza, spokoj i sielanka. - brak napastliwosci narracyjnej. wspaniale odzwierciedlona natura i swiat. boska muzyka ktora totalnie buduje klimat. system walki wymaga ogarniecia wiec czujesz, ze faktyczne cos tam robisz sam i ze skill rosnie. jednym slowem gra unikatowa i mega wciagajaca. gwarantuje zajebiste wrazenia i pelne odciecie xP nie zagrac to grzech.
  • 1
@WarwaraBasia: Warto, tylko jak zaczniesz grać w pierwszą część, to ogarnij przede wszystkim sterowanie, bo moim zdaniem jest mało intuicyjne dla nowych graczy i może Cię zniechęcić do gry. Nawet możesz zrobić tak, że zacznij grę, pograj z 20-30 minut i skup się tylko na sterowaniu, jak już ogarniesz, to zacznij od nowa i już możesz się skupić tylko na świecie i fabule. ( ͡° ͜ʖ ͡°)