Wpis z mikrobloga

Czy ktoś logicznie może uzasadnić tak mocne umacnianie się złotówki w ostatnim czasie? Przecież zapowiedzi socjalnego rozdawnictwa, trwająca wojna na Ukrainie i hamowanie gospodarcze powinno powodować osłabianie się złotego. Tmyczasem jest najmocniejszy od ponad roku już i cały czas sie umacnia do eur i usd. Mam spore oszczędności w euro i troche mnie to drażni. Mogłem je wymienić za 4.80 i wrzucić na konto oszczędnościowe 8 procent lub lokate. Tymczasem trace na kursie i tracę na braku oprocentowania.. Ktoś to może wyjaśnić? Czy ten trend sie odworci? Nikt tego oczywisice nie wie, ale nie rozumiem czemu zloty sie caly czas umacnia.
#eurpln #usdpln #forex #gielda #finanse #
  • 17
@FrankUnderwood: po prostu to jest granie walutami. Buja i tyle. Wcześniej korona czeska się umacniala przy triumfalnych wypowiedziach ojkofobow. Teraz idziemy w druga stronę. Nikomu to nie przeszkadza. Zawsze tak było i bujalo. Kupujesz waluty obce to spekulujesz i musisz się liczyć z tym ze będzie ci fluktuowac
co zagranicznych inwestorów obchodzi inflacja w Polsce, liczy się oprocentowanie depozytów a to jest większe niż w USA i strefie euro.


@sqrvol: jakoś w Turcji nie chcieli tak robić( ͡° ͜ʖ ͡°)
@sqrvol: Ale oprocentowanie depozytów jest niezmiennie od września, ostatnia podwyżka stóp nastąpiła we wrześniu 2022. Od tamtego momentu kurs sie wachał i bywał wysoki w grnaicach 4.80 np w listopadzie a potem w lutym. Co sprawiło, że nagle teraz spada na łeb na szyje? Poczatek maja - 4,65, teraz juz 4,48.