Wpis z mikrobloga

Chłop po pierwszej wizycie na #psychoterapia celem podjęcia walki o siebie, może niczego nowego się nie dowiem, może nic mi nie da bo rUżnE nUrTy s0m, znajomych też jak nie miałem tak nagle magicznie się nie pojawią, nie dostanę tam też poradnika jak żyć i co robić ale może choć trochę życie stanie się bardziej znośne i wstając rano nie będzie myśli "kur... znowu" i będzie to narzędzie, ten pierwszy krok ku lepszemu, może...

#przegryw #psychologia #psychiatria
  • 10
  • Odpowiedz
@whaith: polecam połączyć z farmakoterapia, jak celem jest 'zacząć wkoncu zyc' to zgaduję że wegetujesz a robisz to dlatego że boisz się podejmować wyzwań. Leki nowej generacji nie uzależniają a pozwolą Ci wyjść z tego dola prokrastynacji i pracować nad lepszymi sposobami radzenia sobie z emocjami przed którymi tak bardzo uciekasz w nic-nie-robstwo
  • Odpowiedz
@whaith polecam zrobić testy diagnostyczne w kierunku zaburzeń osobowości, neuroroznorodnosci (adhd, autyzm) i z tymi papierami wybierać terapeutę i nurt. Mówię to jako osoba co przed diagnoza była na kilku indywidualnych psychoterapiach i jednej grupowej gdzie złe mnie psychoterapeuta ocenił i leczył z rzeczy co nie były mi potrzebne lub były nawet szkodliwe dla mnie. Po diagnozie pełnej jak wybrałam i poszłam do psychoterapeuty to w rok zrobiłam duży skok w przód
  • Odpowiedz
@whaith ja swoje robiłam u prywatnego psychiatry i psychologa z polecenia znajomych, ale można tez w ośrodkach typu psychomedic robić (to gdzieś jest w zakładkach oferta na stronie jest ze diagnozują osobowość, autyzm itp itd). Na NFZ chyba takie testy czasem przed terapia grupowa robią ale to nie w każdym ośrodku.
  • Odpowiedz
@whaith: Jest tak jak mówisz. Terapia w wielu rzeczach w niczym nie pomoże, jedynie minimalnie może lepiej, ale generalnie z problemami nadal zostajesz sam i musisz sam wymyśleć co z tym robić. Na brak znajomych to ci nic nie da, jedynie zmarnujesz kasę. I nie ma co się przejmować ani sugerować jak ktoś ci powie, że to twoja wina, chodziłeś na złą terapię czy jakiekolwiek inne powodu czemu ci nie pomogła,
  • Odpowiedz
  • 1
@Kamilo67: No niestety tak może być ale mimo wszystko mam nadzieję, że coś z tego wyniosę i zmienie w sobie choćby najmniejszą rzecz bo co mi innego pozostaje? Nikt mi nie pomoże a samotny Chłop z problemami to dla innych niepotrzebny śmieć, przynajmniej powiem sobie potem, że próbowałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz