Wpis z mikrobloga

Witam ogrodowych wariatów,
W tamtym roku pewna firma zasadziła u mnie tuje, które się kompletnie nie przyjęły.
Nie znam się na tym dlatego zleciłem to firmie.
Po roku tuje kompletnie wyschły i po prostu je usunąłem i podciąłem do wyrzuciłem. Takie, które miały jakieś szanse oddałem komuś na OLX.
Po wykopaniu okazało się, że korzenie są owinięte ciasno siatka i korzenie w ogóle nie przeszły przez nią.
Czytałem, że sadzi się tuje w siatce, albo workach jutowych.
Czy to faktycznie jest norma i się nie przyjęły, czy kręcić Małysza i niech oddają kasę, bo źle to zrobili.

#ogrod #tuje #ogrodnictwo #sadzzwykopem #rosliny
CyprianFonda - Witam ogrodowych wariatów,
W tamtym roku pewna firma zasadziła u mnie ...

źródło: FD763E80-21A6-4250-9157-61725FA7311B

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@CyprianFonda: mogły zostać zasadzone już w stanie agonalnym (często w sklepach stoją w doniczkach i już wtedy to są prawie trupy, bo mają za sucho), albo po prostu za mało podlewałeś od zasadzenia.
  • Odpowiedz
@CyprianFonda: Kiedy były przesadzane? Najlepszy czas na przesadzanie takich drzewek to chyba późna jesień. Jeśli się nie mylę to tuje nie mają głębokiego systemu korzeniowego ale za to szeroki. I chyba ciut szerzej powinny być wykopywane niż na zdjęciu. Z drugiej strony dalszy sąsiad przywiózł lata temu wielkie tuje. Wyglądały jak wyrwane z ziemi a mimo to mu się fajnie przyjęły i teraz ładnie rosną.
  • Odpowiedz
  • 0
@Multiwitamina-_: Tak jak pisałem, nie znam się na tym i po prostu wolałem się podpytać zanim miałbym robić ewentualny dym.
Dzięki za odpowiedź :)
Tuje usunąłem, wstawiłem jakieś donice z krzewami i nie kombinuje dalej.
  • Odpowiedz
  • 0
@Gieekaa: Ja mam kurnik, a nie ogródek w szeregowcu. Mi nawet się trawa z rolki nie przyjęła, więc zrezygnowałem z niej i taras na całej wielkości zrobiłem.
To nie kombinuje i po prostu zostawiam jak jest.
  • Odpowiedz
  • 0
@CyprianFonda wydaje mi się że korzenie były za mocno ucięte przy przesadzaniu. Ciężko dobrze to ocenić na podstawie takiego zdjęcia ale trochę jakby mało ich było jak na tak gruby pień.
  • Odpowiedz