Wpis z mikrobloga

Pomimo sankcji podczas wojny do Federacji Rosyjskiej dostały się warte miliony dolarów części do samolotów zachodnich.- NYT

Według rosyjskich dokumentów celnych w ostatnim czasie z USA pomyślnie wysłano do Rosji tysiące części do samolotów. Odbiorcami były m. in. sankcjonowane linie lotnicze: „Aeroflot”, „Rosja”, „Peremoha”, „Ural”, UTair, S7 Airlines.

Wiadomo o ponad 5 tysiącach dostaw do Rosji, które obejmowały różne części lotnicze - od prostych śmigieł po silniki za setki tysięcy dolarów.

To głównie towary amerykańskiego producenta samolotów Boeing, które zostały sprzedane za pośrednictwem stron trzecich. Dostarczono również części do samolotów Airbus.

Większość produktów szły przez kraje takie jak Zjednoczone Emiraty Arabskie, Turcja, Chiny i Malediwy.

"Udało im się obejść globalne sankcje poprzez - założonych przez amerykanina rosyjskiego pochodzenia - sieć firm z siedzibą na Florydzie.." - dodają.

#ukraina #wojna #rosja #usa
  • 15
Znowu miałem racje?


@Pasterz30: Nie. To deklaracja Airbusa "Każdy dostawca, linia lotnicza lub firma zajmująca się wsparciem technicznym i konserwacją zostanie wykluczony z listy klientów Airbusa, jeśli zaopatrzą rosyjskie przewoźniki lotnicze w części."
@Wasky konta mam różne od 2011. Akurat słuchać się mnie nie musza. Sankcje są okej ale nie zadziałały i nie ma co tutaj robić dobrej miny do złej gry. Sankcjami można odciąć jakiś gownokraj afrykański a nie Rosję