Wpis z mikrobloga

Cześć,
Krótka piłka. Rower używany głównie jako rekreacyjno-turystyczne XC. Mam sprężynowego Suntoura XCR 32 100mm skoku, chcę go zmienić na coś sensownego, co przy moich 94kg będzie jakoś sensownie działać.
Biorę pod uwagę SR Suntour Raidon i RS Recon Silver, aczkolwiek ostatnio chodzi mi po głowie też szarpnięcie się na Rebę, tylko czy nie będzie to przerostem formy nad treścią?

Amortyzator będzie siedział w Unibike EVO,
szukam 100mm skoku, taper, 15x110, nowy.

#rower #mtb #rowery

Który sztuciec do amatorskiego XC?

  • SR Suntour Raidon 32 RL-R 8.7% (2)
  • Rock Shox Recon Silver RL Solo Air 17.4% (4)
  • Szarpnąć się na Rock Shox Reba RL 73.9% (17)

Oddanych głosów: 23

  • 7
  • Odpowiedz
tylko czy nie będzie to przerostem formy nad treścią?


@Glenroy: Ale co to niby znaczy? Stać cię to bierz Rebę, masz przez to potem nie jeść przez dwa miesiące to nie bierz.
  • Odpowiedz
@Glenroy: O Suntourach nie mam opinii, ale zakładam, że są w najlepszym wypadku średnie, natomiast recon i judy to są totalne jednorazówki. Reba to inna klasa, ale przy tej wadze będzie miała problem ze sztywnością w zakrętach i przy hamowaniu (chociaż do turystyki to bez znaczenia).

Masz jakiś budżet sprecyzowany?
  • Odpowiedz
  • 0
@ujdzie: generalnie chciałbym się w 2k zamknąć, stąd weszła opcja Reby, ciężkich warunków miał ten amor nie będzie, bo głównie to jakieś leśne drogi, szutry, łąki i trasy przez okoliczne wąwozy. Jeżdżąc z żoną średnia wychodzi nam na poziomie 15-18km/h w zależności od ilości asfaltu na trasie, samemu robię już 20-25km/h na trasach długości 50-70km, tak 2-3x w tygodniu. Na ten rok planujemy w lecie kilka wypadów po 2-3 dni i
  • Odpowiedz
  • 0
@dran2: heheh, nie no spoko, z głodu nie umrę skoro biorę te dwa klocki pod uwagę ????. Po prostu w wielu przypadkach jest tak, że wydając dużo więcej, dostaje się niewiele więcej.
  • Odpowiedz
  • 0
@ujdzie: Dzięki za pomoc, wziąłem Rebę ostatecznie, w promce za 1990 PLN, z manetką blokady. Nie chcę większego skoku niż 100mm, bo w sumie ani go nie wykorzystam w żaden sposób, ani nie chcę sobie geometrii bardziej zmieniać, i tak Reba będzie mieć inny offset niż Suntoury. ????
  • Odpowiedz