Wpis z mikrobloga

"Na mrocznej ścieżce stał sobie staruszek. Nie był pewien, w którym kierunku powinien pójść, bo zapomniał gdzie i do kogo wędrował. Usiadł więc na chwilę, żeby dać odpocząć swoim strudzonym nogom. Gdy tak siedział, nagle ujrzał przed sobą staruszkę. Starowinka uśmiechnęła się do niego swoimi bezzębnymi ustami, a potem rzekła: 'Jakie jest twoje *trzecie* życzenie?'"

"'Trzecie życzenie?' Mężczyznę ogarnęła konsternacja. 'Jak mogę powiedzieć trzecie życzenie, kiedy nie poprosiłem jeszcze o pierwsze i drugie?'"

"'Już wcześniej poprosiłeś mnie, żebym spełniła dwa życzenia.' Powiedziała wiedźma. 'Ale twoim drugim życzeniem było, żeby wszystko powróciło do stanu, zanim wypowiedziałeś pierwsze życzenie. Właśnie dlatego nic nie pamiętasz, przecież wszystko jest tak, jak było, zanim o cokolwiek poprosiłeś. I właśnie dlatego zostało ci jeszcze jedno życzenie.'"

'No dobrze.' Powiedział człowiek. 'Nie wierzę ci, ale co mi szkodzi powiedzieć jakieś życzenie. Chcę się dowiedzieć, kim jestem.'" "'To zabawne.' Powiedziała staruszka, spełniając jego życzenie. 'Właśnie to było twoje pierwsze życzenie.' Potem staruszka zniknęła i już nigdy się nie pojawiła."