Wpis z mikrobloga

Eh anonki, ale ta zelda jest stresująca, miałem dać jej szansę, ale jeśli mam być szczery to trochę żałuję że kupiłem tears of the kingdom. Kompletnie nie rozumiem na cholerę dają na start 3 serca i każą je powiększać modlitwami, kompletnie nie rozumiem na cholerę dają rejony gdzie jest zimno i przy okazji dają tak mało miejsc gdzie rosną składniki w stylu papryczek by je ugotować, wszystko zawalone grzybami, a jak już wejdziesz w zimowy rejon nieświadom tego co robisz to utykasz tam na stałe bo nie ma jak stamtąd się pyknąć w inny obszar [bo taką umiejętność dostajesz dopiero po zaliczeniu trzech szrinów xD]

Obecnie jestem po zdobyciu teleportacji między miejscami, ale powiem wprost; żałuję że chciałem tej grze dać szansę, bo prawie się soft locknąłem w zimowym rejonie bo nie wiedziałem że zjedzenie papryczek daje ochronę na tak krótko.

W dodatku użeranie się z tymi kretyńskim budowaniem tratf czy innych żeby się dostać z jednego miejsca na drugie nie jest fajne, lecz upierdliwe zwłaszcza że zrobili system przejść podziemnych, ale dopóki nie połączysz miecza z głazem to tego za cholerę nie rozbijesz. [kamienie blokują drogę]

Generalnie to wystawiam temu ocenę 3/10 BEZ WZGLĘDU na to czy się przy tym będę potem dobrze bawił czy nie. Gra jest ładna, ale początek gry jest KATORGĄ NIE DO PRZEJŚCIA

Utykasz na tych kretyńskich podniebnych wyspach, gdzie musisz latać w te i we wte i jeszcze planować podróż tak by cię nie załatwił system gry bo inaczej nie ma zmiłuj, a masz tylko trzy serca, bronie się niszczą, a dookoła zero ratunku kiedy popełnisz głupstwo i nic nie możesz z tym zrobić.

Okropieństwo, po prostu okropieństwo, gra się nie po to by pokazać skilla, ale dla przyjemności, a tutaj jest wyłącznie stres, pot i łzy

#nintendoswitch #zelda #gry
  • 29
@Zeiss: czy rozumiesz że ta lokacja początkowa jest dosłownie skopana bo podstawy systemu kuleją? na cholerę tyle kłód pod nogi, w zimowym rejonie nie ma jak stamtąd uciec, a skok do wody cię zabija bo jest lodowata, to po cholerę tam dali szrina i to jeszcze OBOWIĄZKOWEGO?!
@wierzgontycymbale: Shrine jest po to abyś ogarnął podstawowe mechaniki gry, temperatura, zbijanie temperatury jedzeniem, a potem latanie szybowcami. Lokacja początkowa jest dobra, analogiczna do tej z pierwszej części, to z Tobą jest problem. Jeśli Cię to przerasta i nie możesz po nocach spać przez grę dla dzieci to sobie odpuść i zagraj w coś mniej wymagającego.
@Griffith: PRZEPRASZAM BARDZO, skopany system gry to skopany system gry, dosłownie dali w jednym miejscu ognisko i papryczki, to czemu nie mogą one dawać 5 minut ochrony? coś się stanie? nawalili grzybów i innych pierdół dookoła a takiej podstawy nie mogli ogarnąć
@Zeiss: a jeszcze przecież w innej lokacji dali ci możliwość zautomatyzowania procesu, stawiasz silnik, uderzasz i jedziesz z koksem [póki bateria nie padnie]

ci ludzie co to projektowali to bezmózgi, przecież powinni dać taką możliwość od ręki, zwłaszcza że to obszar początkowy, tymczasem wszystko stoi na głowie
ja od lokacji początkowej oczekiwałbym wszystkiego wbród, też jest dosłownie zbyt mało broni a zbyt wiele przeciwników, za mało żarcia a tylko 3 serca, lokacje wymagające wspinaczki a zero staminy lub jej zdobywania

absurd
@wierzgontycymbale

@Griffith: PRZEPRASZAM BARDZO, skopany system gry to skopany system gry, dosłownie dali w jednym miejscu ognisko i papryczki, to czemu nie mogą one dawać 5 minut ochrony? coś się stanie? nawalili grzybów i innych pierdół dookoła a takiej podstawy nie mogli ogarnąć


to ty nie potrafisz ogarnąć podstaw. Odpal sobie streama jak ktoś gra, weź pada do ręki i udawaj że to ty.
@slawomirus: gościu, to jest obszar początkowy, tu nie powinno być nic poza tutorialem zwłaszcza że gra nie chce ci pozwolić stamtąd wyjść aż nie ukończysz tych durnych szrinów, ja wszystko rozumiem, ale wady tej gry aż biją po oczach, wszystkiego jest TAK CHOLERNIE MAŁO, ale od cholery jest rzeczy najmniej w danej lokacji potrzebnych
@wierzgontycymbale:

Kompletnie nie rozumiem na cholerę dają na start 3 serca i każą je powiększać modlitwami


olaboga gra ma system rozwoju postaci gdzie zaczynasz od zera, co za durny pomysł, nigdy czegoś takiego nie było

kompletnie nie rozumiem na cholerę dają rejony gdzie jest zimno i przy okazji dają tak mało miejsc gdzie rosną składniki w stylu papryczek by je ugotować


system pogody to jedna z lepszych rzeczy w grze a
@wierzgontycymbale: Chlopie, ugotuj te papryczki z jablkiem i bedziesz mial danie trzymajace zimno na 6-8 min jak nie wiecej. Masz doslownie POD NOSEM papryczki, jablka i ognisko. Jak nie ogarniasz tak banalnego tutorialu w tej grze to daj sobie spokoj. Odpal Horizona np. tam masz caly ekran zawalony gps'ami, tutorialami itp. na pewno sie nie pogubisz :)