Wpis z mikrobloga

Mireczki chcę kupić drona od Flywoo i takie dwa pytania:

1. Jaką ładowarkę kupić? do tego to będzie mój pierwszy kontakt z takimi bateriami, więc jak by ktoś mógł podrzucić dobry poradnik jak nie spalić chaty to byłbym wdzięczny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

2. Wpisywać coś w tym polu przy zamówieniu? Jakby wpisał mniejszą wartość to się mogą do mnie przyczepić przy kontroli? xD

#drony #fpv
Areooo51 - Mireczki chcę kupić drona od Flywoo i takie dwa pytania:

1. Jaką ładowark...

źródło: obraz_2023-05-12_214200021

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • 0
Dobra w sumie co do drugiego punktu, nie ma pytania bo nie biorę DHL tylko tańszą wysyłke.

W takim razie tylko poproszę o propozycję ładowarki
  • Odpowiedz
@Areooo51: 2,3 4 a moze 6s? Chyba, że chcesz od razu mieć ładowarkę na przyszłość, no to bierz na 6S.

1. Nie chcesz spalić domu, to każde aku ładuj na osobnym kanale (np. dwa osobne wejścia xt60 i 2 wtyki balansera) - droższa wersja, bo dobra ładowarka będzie Cię kosztować tyle co dron xD
Ładowanie równoległe baterii ma swoje problemy i sam decyduje się ładować równolegle tylko małe 450mAh 4S -
  • Odpowiedz
  • 0
@sirgorn: Biorę Explorera LR4 na 4S z dwoma bateriami lipo 900mAh i 2 baterie lion 3000mAh, no ale przyszłościowo faktycznie fajnie mieć na 6S.

Sam patrzyłem na ładowarkę Hota D6 Pro bo z tego co patrzyłem to ludzie polecają, widzę droższa niż to co poleciłeś więc pytanie czy warto dopłacać?
  • Odpowiedz
droższa niż to co poleciłeś więc pytanie czy warto dopłacać?


@Areooo51: zależy, nowsza z bajerami, na pewno bardziej wytrzymała, zasilana AC/DC i ma 325W na kanał, których na 99.99% nigdy nie wykorzystasz. Tylko przy AC jest tam jakiś limit do 200W

Ja w tej samej cenie brałbym Hota F6 (baaa, bo sam z niej korzystam), masz 4 kanały po 250W, ale zasilana tylko z 24V - więc dodatkowo stówkę musisz dać
  • Odpowiedz
@Areooo51: To czego szukasz to ładowarka modelarska/RC charger. Kup taką której złącze XT pasuję do twojej baterii(inaczej będziesz potrzebował adaptera), obsługuje ilość cel twojej baterii, ma dedykowane programy: ładowania, rozładowywania, przechowywania . Przed ładowaniem zapoznaj się z instrukcją obsługi ładowarki, baterii. Jednym z ważniejszych parametrów jest "C ładowania" determinuje on jak szybko będziesz mógł bezpiecznie ładować baterię, mnoższ pojemność razy C np. bateria o pojemnosci 1300mAh(1.3 Ah) i 1C będzie mogła
  • Odpowiedz
@Areooo51 polecam ładowarki isdt, małe mają wszystko co potrzeba. jeżeli kupisz bez zasilacza to spokojnie możesz kupić z olx jakiś używany zasilacz do laptopa w miarę jak najmocniejszy i uciąc wtyk i przylutowac xt60
  • Odpowiedz