Wpis z mikrobloga

#nintendoswitch #zelda

wiele osób jest wściekłych i rozumiem to, ale obwiniacie Suzy games, Zuza games i xcom niepotrzebnie, a oto dlaczego:

Co najmniej media markt pomija to gówno, jakim jest czeski dystrybutor który zaopatruje Polskę, a co za tym idzie ma w przypadku ich syfu mieć kopię specjalnie dla was na dzień premiery, ale to nie jest regułą. Ja na premierę arceusa jak wziąłem u nich preorder musiałem ruszyć cały dział firmy, by mieć egzemplarz na premierę.

Smutna reszta na premierę zaopatruje się u czeskiego dystrybutora, który jest w kręgach polskiego Nintendo znany z odwalania wielu akcji. Zamawiam u wielu dostawców w Polsce produkty dla bigN i na premierę co 2/3 raz dostaję informację, że np. zatrzymali przesyłkę na granicy, bo zapomnieli dostarczyć odpowiednich dokumentów po stronie czeskiej...

fiasko na premierę dla wielu jest nie z powodu naszych sklepów, z którymi wielokrotnie współpracowałem, ale tylko i wyłącznie z powodu dystrybutora, złość powinna wylać się na niego, jak to było w przypadku pokemon arceus.

myślałem że wyciągnął wnioski, bo od dawna nie robiłem większych zamówień, ale jak widać wciąż są do niczego
  • 29
Wiadomo zawsze obrywa się temu ostatniemu ogniwu, które ma bezpośredni kontakt z klientem. Kasjer w sklepie też zazwyczaj nie jest niczemu winien, a to on najczęściej dostaje po dupie. Szkoda, że sklepy nie dają znać, że akurat do twojego zamówienia nie będzie gratisów. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@vieniasn i tak i nie, sklep zgłasza do Czechów ile kopii potrzebuje, dostaje deklarację wcześniej ile dostanie i nawet niekiedy wcześniej je kupuje za Ciebie, przelew mógł być nawet w marcu, albo wcześniej do dystrybutora

Sklep dostaje na początku tygodnia zamiast listu przewozowego informację, że "no i #!$%@? no i nie ma", albo, że dostanie połowę pudełek teraz, połowę we wtorek.

Niestety tego nie ominiesz, w tym momencie część sklepów szuka dojścia
@vieniasn przy jednym ważnym produkcie dla mnie na przykład dostałem bezpośrednio od sprzedawcy informację, że on robi co może, ale zatrzymali Czechów, bo nie dali papierów przewozowych do palet i cała Polska stała z wysyłką konsol w edycji lets go
@vieniasn niby tak, ale co oni mają zrobić, mam kontakty do ludzi ze sklepów i zostali wydymani bez mydła na premierę

część znalazła inną drogę do pudełek, ale większość nie ma dostępu do gier bezpośrednio poza naszym gównianym dystrybutorem

chwała im za to, że dali w większości wcześniej znać, że będzie opóźnienie, niektórzy do końca liczyli że dostaną gry w czwartek do wysyłki
@orczysty no sytuacja jest do dupy i spodziewam się że szczególnie małe sklepy mają spory #!$%@? z kombinowaniem i innymi takimi
3 pracowników na obsłudze i 350 #!$%@? klientów
@MrocznyZiemniak ja z tego co kojarzę to na 100% omija go media markt, ale w przypadku takich premier też to jest losowe czy ich egzemplarze nie wyprzedają się z samego rana

reszta zamawia tylko w częściach i nie ma reguły

ps: preorderowcow mają w dupie póki nie zrobisz im inby na cały kraj
fiasko na premierę dla wielu jest nie z powodu naszych sklepów, z którymi wielokrotnie współpracowałem, ale tylko i wyłącznie z powodu dystrybutora, złość powinna wylać się na niego, jak to było w przypadku pokemon arceus.


@orczysty: no dobra ale czy mnie jako klienta to powinno obchodzić, że sklep bierze preorderów pod kurek i nie potrafi dotrzymać zamówienia?
@Kryspin013 jeśli to gówniany sprzedawca, to tak, miej w dupie rynek

w innym przypadku musisz się uzbroić w cierpliwość w walce z dystrybutorem, bo on wielokrotnie wysyłał małą ilość kopii mimo zamówienia wcześniej
@Kryspin013 jeśli to gówniany sprzedawca, to tak, miej w dupie rynek


w innym przypadku musisz się uzbroić w cierpliwość w walce z dystrybutorem, bo on wielokrotnie wysyłał małą ilość kopii mimo zamówienia wcześniej


@orczysty: No dobra, ale sytuacja się powtarza przy każdej większej premierze. Może niech nie biorą tylu zamówień skoro wiedzą, że i tak czeski dystrybutor #!$%@? za każdym razem?
@Kryspin013 problemem jest ile dystrybutor daje gwarancji, nikt nie będzie pozywał ich co premierę bo po prostu przestaną sprzedawać, póki Czech ma w dupie, to tak będzie


@orczysty: czyli zostajemy w sytuacji patowej, problem wraca co kilka miesięcy, ale sprzedawcy mają w dupie, ale najbardziej po dupie dostają na tym konsumenci xD