Wpis z mikrobloga

@fancywire: a czasem nie ma obowiązku zapewnić na lotnisku dyspenserow wody za darmo? Takich podłączonych do sieci. Jakoś czas temu zapowiadali, że będziesz sobie mógł nalać do pustej butelki wody za darmo.
@Atsawed: nie oszukuj się, tam wodę trzeba albo sprowadzać z daleka albo odsalac morska i mineralizować co pochłania horrendalne ilości energii, a jednak jest ona tania bo jest to podstawowy produkt każdego człowieka. A mało tego, majac taka butelkę przejdziesz kontrole safety bo nikt się do tego nie przypierdziela
Bogate Emiraty Arabskie muszą mieć wodę po 3,5zł bo w końcu na pustyni jest trudno dostępna, a my musimy płacić tylko około 6-9zł na naszych lotniskach bo mamy jej pod dostatkiem w licznych źródłach


@fancywire: tak dziala niewidzialna renka wolnego rynku socjalisto( ͡ ͜ʖ ͡)
@munchkin Trochę wyolbrzymiasz z tymi cenami. Nie mieszkam w Krakowie ale w moim mieście również się zdarzają miejsca gdzie piwo jest po 20 zł +, w większości jest to 11-14 zł. Jak byłem u was na wycieczce to też się raz naciąłem na ceny o których wspomniałeś, był to stricte rynek, tak to piłem po średnio 12 zł ¯_(ツ)_/¯
@fancywire gdyby operatorow lotnisk nie powalilo z cenami za dzierzawe, to produkty by byly taniej. To samo jest z foodtruckami w Polsce. Kto chce miec lepsze miejsce to musi placic, chocby nad polskim morzem, nawet 25 tys za sezon. Ten koszt niestety ponosi klient, a idea taniego zarcia z budy jest wyparta.