Wpis z mikrobloga

Jestem na wyjeździe w Lizbonie i powiem króciutko - Polska strong i nie ma co sie wstydzić. Moje obserwacje po dwóch dniach: ceny wyższe w Portugalii, standard mieszkań gorszy w Portugalii, transport gorszy w Portugalii. Patrzac na bloki/kamieniczki to tragedia. Sam fakt, że ich prawo budowlane pozwala na ciągnięcie przewodu po fasadzie. Na każdym starym budynku maja na bezczela kable ciagniete. Mieszkam na Grochowie i wiem, ze np na ulicy Grochowskiej jest pare okropnych kamienic i one znikaja z roku na rok, a tutaj jest mnostwo dziur gdzie luzem wlatuja gołębie przez okna i kable wiszą jak psu jajca. Na transport mozna czekac i czekac i mozna zapomniec o czyms takim jak rozklad jazdy.
Wszyscy ktorzy beda bronic tego kraju i miasta to pamietajcie, ze ten kraj praktycznie nigdy nie doświadczył wojny na taka skale jak Polska na swoim terytorium i mial mozliwosc odkrojenia ogromnego kawalka ciasta o nazwie kolonizacja.
#portugalia #lizbona #polska #warszawa
  • 11
Sam fakt, że ich prawo budowlane pozwala na ciągnięcie przewodu po fasadzie.


@ortaliontrenera: co do tego - w UK tak na zewnatrz ciagna rury, w Norwegii w srodku chaty tak ida kable do gniazdek i lamp ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z tym ze to drugie nie jest takie zle, bo latwo przeniesc lampe lub gniazdko kawalek dalej, a wiercac w scianie nie ma ryzyka ze trafisz na
@maybenot33: Ja bym nie porównywał w ogóle, bo jaki to ma sens: mamy podniecać się, że jest u nas lepiej niż na Ukrainie, albo płakać, że jest gorzej niż w Norwegii? Się, #!$%@?, przeprowadźcie jeden z drugim. Ja nie planuję, ale nie zamierzam wychwalać tego pisowskiego #!$%@?łka z pomylonymi ludźmi w roli mieszkańców.
@Nick_Login
A myslisz ze w takiej Norwegii z automatu organizacja lepsza?
Pamietam ze zima w Trondheim czesc ludzi, szczegolnie starszych, nosila takie kolce co mozna ubrac na zimowe buty, bo chodniki nieodsniezone i mozna bylo sie latwo wywalic na grubej warstwie lodu. Sluzba zdrowia i policja - jakby pogrzebac odpowiednio na tagu to mozna znalezc co nieco krytyki ( ͡º ͜ʖ͡º)
Drogi moze lepsze, ale masz liczne