Wpis z mikrobloga

Drogie mirki planuję przeprowadzić się do wielkopolski lecz zastanawiam się nad miastem do którego warto przyjechać i osiąść na stałe.
Pochodzę spod Warszawy i wykonuję zawód medyczny więc z pracą nie ma takiego problemu.
Gdzie byście przyjechali na moim miejscu Poznań/Kalisz/Ostrów Wielkopolski/Konin/Turek.
Czy te mniejsze to faktycznie takie umieralnie czy przebijają czymś Poznań i warto zdecydować się na to miasto.
#wielkopolskie #kalisz #konin #poznan
  • 16
@Catlover2: Wszystko zależy od tego czego w swoim życiu od miasta potrzebujesz. Ja cenię Kalisz za to że ma wszystko co do życia potrzebne (i wszędzie dojedziesz szybko) a zarazem oferuje pewną kameralność i spokój. Jeśli interesują Cię kluby/bary czy jakieś wydarzenia to celowałbym w Ostrów lub Konin.
Poznań to totalnie inna liga tak samo na plus jak i minus.
  • 0
@Catlover2: Wszystko zależy od tego czego w swoim życiu od miasta potrzebujesz. Ja cenię Kalisz za to że ma wszystko co do życia potrzebne (i wszędzie dojedziesz szybko) a zarazem oferuje pewną kameralność i spokój. Jeśli interesują Cię kluby/bary czy jakieś wydarzenia to celowałbym w Ostrów lub Konin.


@Pawel_Jumper: Wydaje mi się ,iż Kalisz ma więcej do zaoferowania?
Najbardziej podoba mi się Poznań i powiedzmy są tam najlepsze stawki w
@Catlover2: Przecież nikt ci nie da odpowiedzi gdzie mieszkać.
Najlepiej pojechać i zobaczyć miasto.
Tak samo z porównaniem miast wielkości 70k do Poznania 600k mieszkańców.
Pod Poznaniem też masz wioski/miasta i dlaczego nie mieszkać tam?
Ja tutaj bardziej widzę problem z decyzyjnością co chce i tyle.
Z tego co kojarzę to Konin/Turek to z reguły bida z nędzą i młodzi uciekali a Kalisz też w miarę migrował do Poznania/Wrocławia i zostawał
@Catlover2: porównywać Poznań do Turka hmm no spoko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja mogę napisać ze swojej perspektywy - zawsze ciągnęło mnie do dużego miasta - mieszkałem 5 lat we Wrocławiu i to jednak nie dla mnie, duże miasto męczy okrutnie na dłuższą metę do życia na codzień.
Poznań mam wrażenie tylko gorszy, bo straszne korki, jeździłem z pracy co tydzień.
Potem mieszkałem prawie rok koło Konina
@Catlover2: Jeśli chodzi o Ostrów, to faktycznie jest bardzo dużo knajp w rynku i nie tylko, są Piaski, czyli duży zbiornik gdzie dookoła są ścieżki, jeśli lubisz rower to 10km i jesteś w dolinie Baryczy, sporo lasów przy granicy do jakiegoś biegania, za parę lat ma być ekspresówka do Poznania, GOP i Konina przez Kalisz, do tego dużo pociągów. Dużo też sportów do oglądania, koszykówka i ręczna w ekstraligach w fajnej
@waleczne_serce: Turku, #!$%@?ące jest jak ktoś popełnia ten błąd gramatyczny! Turka to masz w Turcji.

@Catlover2 Turek jedno z najgorszych miast jakie istnieją ( serio razem z Łodzią ) spędziłem, tam swoje licealne czasy, nie polecam, brzydkie, patusowe, 0 perspektyw, 0 restauracji, klubów, barów no nic tam nie ma XD nawet do pracy ludzie przyjezdzali do mojego miasta z Turku ( Uniejów 3tys mieszkanców) gdzie turek ma 30 tys.
Kalisz takie
@Catlover2 Kalisz po 19 żyje tylko latem i to w weekendy. Próbują ratować to miasto m.in tym że powstaje tutaj uniwersytet z kierunkiem lekarskim. Trochę duszę się tym miastem i chciałbym wyjechać do większego, ale z drugiej strony wiem, że tam wcale nie będzie lepiej.
@Catlover2 mam wrażenie, że ostatnimi czasy coraz więcej, ale generalnie nie jest jakoś niebezpiecznie. Nie zaczepiają ludzi, bardziej jak już, to mają zatargi między sobą. A to, że trzeba od tych dzielnic patologicznych trzymać się z daleka, to wiadomo jak w każdym mieście. Jak masz jakieś pytania to, możesz pisać pw, mieszkam tu od dziecka i codziennie godzinami przemierzam miasto (praca)