Wpis z mikrobloga

zakupy laptopa w media expert. Wybralem sobie konkretny model, chce wziac na raty 0% (bo czemu nie skoro inflacja?!), chcę u nich tylko wypełnić wniosek kredytowy i odebrać kompa:

pan przy stoisku wklepuje mi zamówienie komputera.

oo.. to wyswietlacz OLED.. to wie pan..

lepiej wziac ubezpieczenie przedluzone, " bo to OLED"..

nie, dizękuję. rozumiem ze po 2 latach OLEDy wybuchają?
inny koleś podchodzi

"aaa w tym kompiuterze jest OLED? to warto przedluzona gwarancje.."

nie, dziekuje

odeslanie do pani przy stoisku z ratami
wniosek o kredyt (mają promocję rat 0%, więc oczywiscie czemu nie- biorę)

pani od wniosku kredytowego: "oo.. a to może wziąć ubezpieczenie? Bo to nie będzie spadała wartość komputera.."

XD tu skisłem najmocniej- nie chciało mi się nawet o tym gadać, bo wiem jak sie koncza takie rozmowy z kretynami ze sprzedazy- ich oburzeniem. mam to w dupie, chce kupic i wyjsc. szkoda mi jakie pierdoły każą im wciskać. Tak więc powtórzę- wg pani z mediaexpert jak ubezpieczysz dodatkowo (za 1200 zl) to NIE BĘDZIE SPADAĆ WARTOŚĆ KOMPUTERA.
-nie, dziękuję. to ja poproszę tak jak piszecie na stronie- raty 0% z odroczonym terminem platnosci

to złożymy w banku XYZ; (nie pytała w jakim chcę, nie mówiła jaka jest różnica w bankach)

pytania o warunki, zarobki, wydatki- wyszło ok 6000zł "wolnych srodkow" miesiecznie (zarobki netto minus zobowiazania ratalne/kredyty minus szacunkowe koszty utrzymania)

no to mamy propozycje z banku na raty.. wychodzi XYZ x 20 rat..

licze liczę- w sumie to wychodzi ponad 1500zł więcej niż cena komputera
-no to nie jest 0%..

no bo to tak banki dają, ja nie mam wpływu..

-przepraszam, a jakie warunki muszę spełnić żeby być wiarygodnym dla banku? mam za male dochody?

ja to nie wiem, to bank wie pan..

to do widzenia, anuluję zamówienie

wracam do domu.
wchodzę na stronę internetową, wybieram z formularza wnioski kredytowe. bank w którym ona wybrała w ogóle nie oferuje u nich rat 0%, ale inny bank (jedna pozycja niżej) już tak. Przez neta bez problemu sobie kupiłem jak chciałem na 0%.

wniosek? nie widzę sensu kupowania czegokolwiek stacjonarnie- sklepy stacjonarne i ich obsługę #!$%@?ć prądem. Jak nie chcesz się pofrajerzyć na ich "ubezpieczenie od spadku wartości" itp kretynizmy jakie wciskają, to mają cię w dupie
#mediaexpertcwel #mediaexpert #sklepyinternetowe #elektronika
  • 14
@lubie_milfy: Parę lat temu miałem podobną sytuację, wyszedłem i zamówiłem przez internet. Naliczyli mamie gdzieś 1500 więcej w ratach do tv za trzy tysiące, nie były to raty 0 procent, ale ponad 50 procent więcej trzeba było płacić.
@lubie_milfy: mam takie same wnioski. Dodatkowo był rabat na produkt ograniczony czasowo. Poszedłem do sklepu, Pan mówi, że tak, tak więc biorę. Pani przy kasie mówi, że rabat obowiązuje tylko przy zakupie przez internet. No ale to jak to... To ja dziękuję, klikam sobie przy niej zakup przez neta z odbiorem w tym sklepie i podchodzę jeszcze raz - przyszedłem odebrać zamówienie. Sklepy stacjonarne to jakaś patologia. Tak samo ustalanie coś
Jak można kupować coś z własnej woli w sklepie który z 30% dochodu przeznacza na oranie debilnych reklam w każdym możliwym medium?


@dktr: można. Bo ceny mają dobre. I dają dobre warunki kredytowe.

A co ciekawe, zamawiając zdalnie, możesz zwrócić kompa do sklepu - prawo do zwrotu w ciągu 14 dni nadal obowiązuje! I w zamian dostaniesz.. gotówkę


@gomjeden: gdzie w ustawie o prawach konsumenta mogę to zweryfikować?
@lubie_milfy: Zawsze tak samo uważałem, ale ostatnio trafiłem na perełkę. Pracownik media ekspert na Bielanach Wrocławskich. Koleś ma niesamowitą wiedzę o AGD. Jego ojciec przez kilkadziesiąt lat prowadził magazyn AGD (potwierdzałem to w googlach). Przy pomocy w wyborze każdego ze sprzętów najpierw robił długi wywiad o moich potrzebach, potem przedstawiał swoje propozycje i zaczął omawiać je między sobą.

Przy finalizacjach były tematy ubezpieczeń, ale nie nachalnie, raczej stwierdzenie że na sprzęty
@lubie_milfy: napisz opinię gogle pod tym sklepem z że pani x odmówiła ci wzięcia sprzętu na raty 0 i musiałem jechać fo konkurencji, będzie kobita miała duża reprymendę, bo w Media Expercie nie wypuszcza się klienta bez sprzętu, jeżeli nie chce przepłacic nie uda die naciągnąć chce odejść to robi się tak czy siak raty 0
bo bank już im zapłacił; kredyt nadal musisz spłacać


@gomjeden: chcesz powiedzieć, że jeśli weźmiesz te raty 0%, to jest to metoda na 0% pożyczkę bez żadnych ukrytych patentów i opłat? ;>