Wpis z mikrobloga

Czym mogę zabezpieczyć farbę na modelu do wh 40k?

Jak czyścić pędzel? Wczoraj kupiłem i zaraz #!$%@?łem, bo w poradniku malowania na yt nie było, żeby farby nie brać za dużo, a ja aż do tego metalu gdzie zaczynają się włosy i #!$%@? stracił kształt XD Ogarnąłem nowy i maks do połowy farby nabieram, ale i tak wyżej zdarza się, że jest. Może kupić więcej pędzli? W cenie pędzla z Citadela mam 3 pędzle w innym sklepie. Widziałem też, że niby Kolinsky zajebiste i na dłużej starczą, ale dopiero się uczę i nie wiem czy jest sens.

Jest też coś takiego jak twardość włosia? Jak próbuję w jakimś zagłębieniu namalować linie to zaraz mi się pędzel wygina. Albo wezmę za dużo farby i wokół umarzę albo za mało i po kawałeczku już nie maluje.

Możecie też polecić jakiś dobry kanał z poradnikami dla początkujących.
#modelarstwo
  • 2
Ja korzystam z citadelek do dry brusha bo mają dobre, kolinsky od vallejo do szczegółów i jakieś armypainter do bazowania.

Możesz dużo farby nakładać na pędzel ale po każdym umoczeniu warto sobie wyostrzyć końcówkę o jakąś paletę zrzucając sobie przy okazji nadmiar farby - poczytaj sobie o mokrych paletach.

Do tego jak malujesz figurki to pooglądaj sobie filmiki od samego games workshop - warto nauczyć się z nich żeby nie malować centralnie
@Thiocomaster: w actionie mozna kupić zestaw pędzli do farbek akrylowych. Na początek są zajebiste i tanie. W actionie możesz również kupić lakier matowy i błyszczący. Polecam matowy. Nie polecam farbek z actiona do malowania figurek - są #!$%@?.