Wpis z mikrobloga

Przesadziłem 3 roślinki do hydroponiki - 2 alokazje z biedry i monstere, kupione za grosze więc nawet jak padną nie będzie mi szkoda. To tak na początek, obejrzałem masę toturiali na YT ale wciąż mam trochę pytań. Jeśli chodzi o PH i EC to wszystko jest jasne, akurat tutaj na każdym filmie instruktażowym było w miarę prosto opisane, ale...
Pożywkę wymienia się w całości, czy tylko uzupełnia, robi się to regularnie np, co 2-3 tyg, czy po prostu jak widzę ubytek, to dolewam? Teraz pytanie o ubytki, dolewać samą wodę, czy jednak z pożywką? Mogę sobie zrobić pożywkę na zapas, czy jednak nie warto i lepiej wylać, a później zrobić świeżą?

#kwiaty #ogrodnictwo #roslinydoniczkowe #rosliny
  • 1
@saakaszi: najlepiej dolewać wodę z pożywką za każdym razem (z tym że nie polecam dodawania nawozów 1:1 zgodnie z zaleceniami, lepiej dodać ciut mniej), bo takie podłoże jest jałowe. Ja mam w lechuzie, która niby ma nawóz, ale tak czy siak zawsze leje z pożywką. No chyba że masz uber sucho i musisz dolewać wodę co 2-3 dni to ewentualnie można skipnąć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja