Wpis z mikrobloga

No PSL 4-5%, ale Hołownia ostatnio też bliżej okolice 5%.


@ekjrwhrkjew: Hołownia za marzec ma srednią 8% i tak tez mu wychodziło. Dodaj tego 5% pslu, nagły przypływ/mobilizacje jakiejś części elektoratu po ogłoszeniu koalicji 1% co widać teraz w sondażach i Ci wyjdzie.

Co innego, że jeśli nie pójdą za ciosem tylko znowu dadzą się zakrzyczeć przez KO to im zacznie spadać.
@Kryspin013: @oraczNieDobrocz

No ale to nie zawsze tak działa, że procenty się sumują. Jedni mieli 10% drudzy 5% no to mamy 15%. Na pewno jest jakaś część wyborców PSL/Hołownia której ten sojusz się nie podoba i głosy mogą odejść. Poza tym kto tam ma być główną twarzą i kandydatem na premiera? Jeżeli Kosiniak no to to jest bardziej PSL jeżeli Hołownia no to jest bardziej Polska 2050.

mieli różnych wyborców


No
No ale to nie zawsze tak działa, że procenty się sumują.


@ekjrwhrkjew: No tak, napisałem o tym wyżej. Mało tego, to praktycznie nigdy tak nie działa, ale w przypadku Hołowni i PSL-u widocznie zadziałało bo:
- może mieli w dużej części różny elektorat.
- może przyciągnęli dużo niezdecydowanych których jest zajebiście dużo w polsce.

No właśnie i to mi się nie zgadza, taki sojusz dwóch odmiennych opcji politycznych, to może nie
@Kryspin013: No to czy zadziałało to się dopiero okaże. Natomiast jedynie sensowne wytłumaczenie jest takie, że doszły im osoby które bały się głosować na PSL czy Hołownie bo nie przekroczą progu wyborczego, a teraz takie ryzyko jest już zdecydowanie mniejsze
@BojWhucie: @officer_K zaraz, wy porównujecie wyniki z różnych sondaży, robionych różnymi metodami? Przecież to nie ma żadnego sensu.


@karakanjaroslaw: Nie, kontekst jest taki, że oni cisną z k0nfiarzy którzy to robią pod tezę. We wpisie jest zawarty sarkazm i nie wiem jakim cudem go nie wyłapałeś. K0nfiarze wrzucają cały czas różne sondaże, ale akurat tylko te gdzie k0nfie akurat rośnie i z tego jest beka w tym wpisie xD
@ekjrwhrkjew: zgadzam się, że część wyborców mogła odpłynąć w związku z ta deklaracją, ale oni odpłyneli już wcześniej bo o ich koalicji mowiło sie juz od paru miesięcy. Patrz na to, że przecież z powodu koalicji już w LUTYM odeszła gil piątek od Hołowni(Mówiła otwarcie, ze nie pasuje jej ta wspołpraca z PSLem). Wiec dla wyborców start psl/hołownia nie jest to zaskoczenie, teraz po prostu to oficjalnie/formalnie ogłosili. WIęc w tym