Wpis z mikrobloga

#komputery Czołem Mircy, chciałbym kupić komputer w budżecie 2500-3000 zł, głównie do zadań biurowych. Plusem będzie, jeżeli uda się odpalić jakąś grę, typu wiedźmin 3, RdR 2, GTA 5, ale nie jest to wymagane. Priorytetem jest szybka praca w programach typu AutoCAD, płynna obsługa wielu zakładek w chromie. Skłaniałem się ku zestawom proponowanym na stronach typu benchmark i spidersweb. Kolega z pracy podesłał mi linki do aukcji allegro na których sprzedawane są gotowe zestawy z zainstalowanym windowsem. Tu pojawia się pytanie czy najlepiej jest kupić gotowy zestaw ze sklepu np Komputronik lub xkom czy wybrać zestaw proponowany na benchmarku i ewentualnie zmodyfikować jakieś podzespoły. Jakoś nie mam zaufania do kupowania komputera przez allegro. O złożenie komputera mogę poprosić informatyka z pracy, więc nie będzie to problemem. Czym się kierować przy wyborze podzespołów, czy korzystniej mieć lepszy procesor i więcej RAM kosztem karty graficznej lub ewentualnego jej braku ?
  • 4
czy korzystniej mieć lepszy procesor i więcej RAM kosztem karty graficznej lub ewentualnego jej braku ?


@124567890: za 3k kupisz obecnie całkiem przyzwoity komputer do biura/multimediów ze zintegrowaną grafiką, albo kiepski do gier bo obecnie podstawowe GPU jak np. RTX 3060 to koszt 1600zł+ które odejmiesz z budżetu na inne części

Ja bym kupił coś z integrą (starsze gry luzem odpalisz), nie gotowca. Jak będziesz chciał na tym grywać w RDR2,
@124567890: Płynna praca w AutoCAD, to zależy głównie od wielkości projektu, ale nie oczekiwałbym w tym budżecie maszyny która uciągnie te gry które wymieniłeś i będzie obsługiwała gigantyczne projekty w AutoCADzie, ze stron które tworzą zestawienia kompów to poleciłbym PurePC i najlepszą opcją jest składak, bo te gotowe zestawy zazwyczaj się przepłaca o te ~500 zł a nawet i więcej. A czym się kierować przy wyborze kompa to głównie zależy co