Wpis z mikrobloga

Można mieć jednocześnie UOP i b2b (samozatrudnienie na ryczałt) jeżeli w obu pracach bym się wyrabiał? Pracuje ktoś tak? Jak wam to wychodzi podatkowo, no bo rozumiemy wszyscy sytuację gdy masz etat i firmę na boku, ale czy ktoś może sprawdzić (jeśli nie ujmuje to wydajności w tych pracach i dobrze zarządzasz urlopami xd) jak właściwie pracujesz? Czasami na wykopie widzę takie posty. Jak nie chcecie tutaj to proszę na pw. #programowanie #pracazdalna #pytanie #jdg
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zibizz1: ej sorry ale myślałem że jak jest ryczałt np. 8.5% - no to jak się zarabia 10000 to płaci się 850zl podatku i wszystko i wara od moich pieniędzy. Czyli zostaje 9150. Ewentualnie jeszcze 530zl czy ileś składki zdrowotnej ale to chyba jeszcze połowę można odliczyć
A tu mi pokazuje coś 7039.53?
Muszę jeszcze doczytać, ale ogólnie chodzi mi o takie ustawienie się żeby nie płacić jakichś #!$%@? zusów
  • Odpowiedz
@interpenetrate: Jak masz JDG i pracujesz na etat przynajmniej na minimalna krajową to płacvisz z JDG tylko składke zdrowotne 330/560/1000

W moim kalkulatorze musisz wybrać w zakładce działalność stawke 8,5% (dziwne skoro tag programowanie, jak piszesz kod to raczej 12%) i ZUS - tylko zdrowtone i z 10tys wychodzi 8550,07 do reki
  • Odpowiedz
@zibizz1: programowanie dla zasięgu, ale chodzi bardziej o design. Ale w sumie - napisz że bardziej programowanie podlega pod 12%, a w sumie myślałem że będzie to dość powszechnie występować. Skoro nie coding to co w takim razie dość powszechnie podlega pod 8.5%? Bo z tego co wiem to jest jeszcze ten cały ipbox 5%?
  • Odpowiedz
@interpenetrate ipbox się nie opłaca moim zdaniem już, biorąc pod uwagę jego ryzykownosx lub ilość zachodu żeby nie był ryzykowny. Tak 8,5 stawka ryczałtu jest domyślna ale jeśli to co robisz podlega pod inną kategorie np zarządzanie ludźmi to 15% to taka stawkę musisz stosować do tych usług. można dzielić pozycję nas fakturze tylko trzeba mieć podstawę do takiego a nie innego podziału
  • Odpowiedz
@interpenetrate: tak, pracowałem tak przez krótki okres, gdy byłem w trakcie zmiany pracy. już nie pamiętam na co dokładnie to miało wpływ i jakoś specjalnie się tym nie interesowałem. po prostu w infakcie zaznaczyłem opcję, że pracuje dodatkowo na etacie (i że zarabiam powyżej jakiejś tam kwoty) i wszystko za mnie liczyło. to było rok temu. jeśli to bardzo ważne, to mogę sprawdzić w aplikacji na co to miało wpływ,
  • Odpowiedz