Wpis z mikrobloga

Wykopowego szczucia na osoby transpłciowe ciąg dalszy - tym razem znalezisko dotyczy wywiadu na PAP. Znalezisko jest na głównej, jest oczywiście utrzymane w narracji "trans bad, dysforia to wymysł, tożsamość płciowa nie może być niezgodna z plcia przypisana przy porodzie, a jeśli jest, to należy zmienić tę tożsamość, nie ciało". Co widzimy w samym artykule? To:

Dr hab. Lew-Starowicz wymienił dwie grupy osób, które przechodzą tranzycję. "Jeśli mamy do czynienia z osobowością transseksualną, to nie ma innego, dobrego wyboru, niż zmiana płci, ponieważ to są ludzie, którzy żyją w obcym ciele" - zaznaczył. Takie osoby po przejściu odpowiedniego procesu diagnostycznego otrzymują dostęp do terapii hormonalnej czy zabiegów operacyjnych i mogą legalnie zmienić płeć. "Nikt wtedy nie ma wątpliwości, że należy takiej osobie pomóc" - zapewnił.


Wrzuciłem ten cytat - oczywiście został zaminusowany, z uwagi na spięcie pod czaszkami prawakoidów, w koncu Lew-Starowicz powiedział to, co powtarza od lat "lewactwo". Ciekawe co na to @LukaszSakowski, oby się nie spłakał.

Wołam oczywiście również @Kauabanga - byłoby fajnie żebyś się odniósł do tego fragmentu artykułu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bekazprawakow #prawackalogika #neuropa #4konserwy #lgbt
Pobierz ziumbalapl - Wykopowego szczucia na osoby transpłciowe ciąg dalszy - tym razem znalez...
źródło: 213456
  • 8
Czyli tytul znaleziska jest klamstwem a opis znaleziska jest manipulacja?
Jest to cytat z artykulu w ktorym wyraznie napisane jest ze z tej choroby sie wyrasta tak jak dzieci wyrastaja z jedzenia gili. Zamiast faszerowac dzieci hormonami to dajmy im dorosnac i wyrosnac z glupich pomyslow.
wyraznie napisane jest ze z tej choroby sie wyrasta


@Kauabanga: Nie, jest napisane, że w większości przypadków nie ma żadnej choroby, że to, czy ona w ogóle występuje ma wykryć diagnoza. Jeżeli natomiast ta choroba jest, to niezaprzeczalnie należy zastosować tranzycję.

Zamiast faszerowac dzieci hormonami to dajmy im dorosnac i wyrosnac z glupich pomyslow.


Czyli jeśli ktoś cierpi na dysforię, to zamiast leczyć (jak sugeruje Lew-Starowicz) należy czekać? Na co? Na
Ale gość od totylkoteoria chyba nie neguje zmiany płci jako takiej ogólnie


@To_ja_moze_pozamiatam: On sugeruje, że tranzycja jest antynaukowa i nie powinno się jej stosować - tylko dlatego, że sam musial podjac sie detranzycji. Detranzycji po tym jak postanowil sobie brać leki bez konsultacji z lekarzem.
@ziumbalapl: Możesz podać jakiś przykład takiej wypowiedzi jak masz pod ręką? Zawsze miałem wrażenie, że nie wyklucza on jej jeśli dana osoba została poważnie zbadana. Myślę, że przeciwstawia się takiemu "hype" jaki ostatnio jest na zmianę płci często niepopartą właśnie uprzednim badaniem lub badaniem nierzetelnym.