Wpis z mikrobloga

@Patri295: koleś szuka kogoś ze swoich okolic żeby razem wracać do Polski co jakiś czas, wiem tylko tyle że ponad 50h tygodniowo się robi więc godzin idzie natrzepać, głównie pytam dlatego że nie wiem jak się rozliczać w Polsce, czy jak koleś mnie wystawi to mogę zamknąć od razu działalność czy jeden miesiąc musze zapłacić itp
@karol-blabert Będziesz musiał po prostu zapłacić ZUS i możesz zawiesić czy zamknąć i po temacie. Tak samo jak wystawisz fakturę, a ktoś Ci nie zapłaci, to ich to nie interesuje i podatek i tak musisz zapłacić. Generalnie z tymi DG trzeba uważać, bo pojedziesz, porobisz tydzień czasu, a zaraz Ci powie, ze w sumie nie ma roboty i jedz do domu. Ja właśnie w zeszłym tygodniu zapłaciłem 4k do skarbówki i ponad
@karol-blabert: Zapytaj o uop, DG to zwykłe rychanie na l4, urlopach, jeszcze jak nie zapłacą to jak @Patri295 napisał, zus i skarbówkę musisz opłacić ¯\(ツ)/¯ Jak masz uop to zgłaszasz do pipu i kasa wpływa, na dg zakładasz sprawę cywilną i to się ciągnie, a kasę zżera inflacja. Generalnie DG się opyla przez pierwsze dwa lata, gdy masz ZUS niski, później wychodzisz podobnie jak na uop w przeliczeniu oczywiście biorąc pod