Wpis z mikrobloga

#komputery #pc #pcmasterrace

Procesor: AMD Ryzen 5 5600 - 619,00 zł
Płyta główna: ASUS PRIME B450M-A II - 359,00 zł
Karta graficzna: UŻYWANA Sapphire RADEON RX 580 NITRO+ Special Edition, 8GB GDDR5 - 400,00 zł
Pamięć operacyjna: 16 GB (2x 8 GB) Patriot Viper Steel 3733 MHz CL17 - 239,00 zł
Dysk SSD: WD 500GB M.2 PCIe NVMe Blue SN570 - 169,90 zł
Obudowa: SilentiumPC Armis AR1 - 159,00 zł
Zasilacz: SilentiumPC Elementum E2 550W 80 Plus - 199,00 zł

Razem: 2 144,90 zł zł

Ze wszystkich porad jakie uzyskałem na wykopie zdecydowałem się kupić taki zestaw do gier. Budżet 2000-2200 zł.
Coś byście jeszcze zmienili albo ulepszyli?
I ogólnie, bo znam się na pecetach tyle co przeczytałem przez ostatnie kilka dni, czy wszystko do siebie pasuje?
  • 8
@madridista1400: Ja też się słabo znam, ale obecnie składam powiedzmy, że podobny zestaw i według protipów, które znalazłem/otrzymałem:
- płyta główna w wersji M przy tym procku może się grzać, w okolicach tej ceny możesz znaleźć pełnowymiarowe z lepszym chłodzeniem
- obudowa z papieru ale to już kwestia użytkownika bo pewnie nie będziesz po tym skakał
- zasilacz taki sobie, lepiej dołożyć te 20zł do czegoś z 80 Plus Bronze np.
płyta główna w wersji M przy tym procku może się grzać, w okolicach tej ceny możesz znaleźć pełnowymiarowe z lepszym chłodzeniem


@IIIlIII:
*to nie kwestia wersji m tylko sekcji zasilania. masz płyty m które nie będą miały problemu z ryzenami 5950x (i płyty 'nie m' które problem będą miały)
*przy tym procesorze to w zasadzie żadna płyta nie powinna się grzać
@10129: Tak jak mówiłem, słabo się znam i przekazuję co ludzie pisali w opiniach ( ͡° ͜ʖ ͡°) też mi się na chłopski rozum wydawało, że powinno być git jak nie będzie kombinował z jakims OC, ale faktem jest, że w tej cenie to już by miał pełnowymiarowego Asusa czy Gigabyte albo tak jak napisałeś wyżej B550M z promki, co chyba jest lepszą opcją.
@madridista1400: wgl jak masz słaby budżet to bym przyciął na procku, ramie i obudowie. Wziął ryzena 5 3600, większy dysk i dołożył do mocniejszej karty graficznej. Bo po co Ci ryzen 5 5600 do słabej karty do gier skoro możesz w przyszłości jak potanieje sobie wziąć go a lepiej mieć teraz mocniejszą grafe