Wpis z mikrobloga

Ostatnio trafiło do mnie kilka sztuk RPI 4 z 40 sztuk które uległy uszkodzeniu, we wszystkich padł układ PMIC DA9090, układ ten jest dość nowym zamiennikiem znanego już układu MXL.
Zmiana drobna ale znamienna bowiem układ Dialog DA9090 nie jest nigdzie osiągalny, nie można go kupić nigdzie!
Tak uszkodzonej malinki nie można naprawić!
Tak o to fundacja, która w założeniu ma promować edukacje, staje się korporacją która ma kompletnie w dupie ludzi i ekologię, za to ma gębę pełna wyświechtanych frazesów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#majsterkowanie #diy #raspberrypi #ekologia #ciekawostki
Pan_Slon - Ostatnio trafiło do mnie kilka sztuk RPI 4 z 40 sztuk które uległy uszkodz...
  • 11
Tak o to fundacja, która w założeniu ma promować edukacje, staje się korporacją która ma kompletnie w dupie ludzi i ekologię, za to ma gębę pełna wyświechtanych frazesów ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Pan_Slon: nie stała się a była od początku wybierając broadcoma jako głównego dostarczyciela SoC. Tam od początku były jaja z blokowaniem dekodowania sprzetowego wideo (musisz zapłacić) i za wpieprzenie w zasadzie osobnego systemu operacyjnego jako
Rozumiem że gniazda i goldpiny to nie jest element THT


@Pan_Slon: Znaczy się musimy ustalić co dla kogo znaczy THT bo dla mnie wszystko co jest do położenia i zalutowania w piecu to SMD ale przykładowo gold piny Zostaną dodane po piecu i wjadą taśmą na fale. THT pierwsze co mi się kojarzy to ręcznie dodawanie trudnych przeważnie dużych komponentów. Te konektory w metalowych obudowach normalnie układa się automatycznie i lutuje