Wpis z mikrobloga

#kalkulatorgieldowy
@kalkulatorgieldowy z bólem serca stwierdzam, że ten projekt się zepsuł. W zeszłym roku można było wszytko policzyć bez logowania się, co zapewniało względną anonimowość. Teraz żeby cokolwiek zrobić trzeba założyć konto i wszytko zostanie zapamiętane. W zeszłym roku nawet dałem na ten projekt jakiś hajs bo był użyteczny, chociaż nie pokazywał dokładnego sposobu obliczeń. Teraz nie dość, że nie wiem czy wszystko było poprawnie policzone, to jeszcze mam zaufać anonimowym ludziom, że nie sprzedadzą moich danych. Ja podziękuję, a szkoda bo łączyłem z tym projektem dużo nadzei ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 6
  • Odpowiedz
@NiedzielnyMirek Anonimowy nie jestem bo projekt jest już firmą.

- Danych nie zapisuje i nawet jak odświeżysz przeglądarkę to wszystko znika

- maila możesz podać zmyślonego ale wtedy nie będziesz w stanie przypomnieć hasła bez pisania do mnie. Nie mam nawet potwierdzania maila.

- poprawność weryfikują doradcy podatkowi co do działania zawsze gdy ktoś zapyta co i jak to odpowiadam ale kodu źródłowego oczywiście nie udostępniam

Projekt to praca na pełen etat
  • Odpowiedz
@NiedzielnyMirek: ja pamiętam jeszcze te zapewnienia, że zawsze będzie za darmo. Nawet mirki pisały, że powinni coś kasować.
No i też coś tam rzuciłem, ale nie wiem czy i jakiego maila tam podawałem.

No ale oczywiście nikt nic nie robi charytatywnie, tylko jak zarobiłem grosze w tamtym roku to tak średnio. No i ktoś bierze za to odpowiedzialność jak będzie źle policzone? Zakładam, że nie i jest to zawarte w regulaminie.
  • Odpowiedz
@kalkulatorgieldowy: to, że odświeżę przeglądarkę i dane znikają nie świadczy o tym, że na serwerze nie są zapisywane/dalej profilowane. Wcześniej było to "by design" niemożliwe, pomijając fingerprint przeglądarki.

Jasne, mogę zmyślić maila, za rok albo 5 dowiem się, że mogę kupić nowy starter do telefonu żeby mieć unikatowy numer. Bardzo podobał mi się ten projekt i życzę Ci dużo sukcesów, ale ja w obecnej formie nie będę z tego korzystał. Twój
  • Odpowiedz
@NiedzielnyMirek reset daje mu to, że jeśli opłaci pakiet to nawet jeśli zapomni swoje hasło to będzie miał nadal dostęp do wykupionego pakietu. Nie płaci się za jedno wygenerowanie a za dostęp. Dużo osób korzysta najpierw pod koniec roku by przeprowadzić optymalizację podatkową a później w kwietniu by się rozliczyć :)
  • Odpowiedz