Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, kupiłem nowy monitor - LG Ultragear 27GP850P. Generalnie wszystko mi w nim pasuje, oprócz jednej rzeczy widocznej na zdjęciu - to się chyba nazywa IPS glow. Czy ktoś z was byłby na tyle uprzejmy ocenić, czy to normalny poziom tego "parametru", czy też trafiłem na słabą sztukę?
Generalnie zdjęcie lekko przekłamuje, bo na żywo nie jest aż tak tragicznie, ale nadal widoczne :/. Z tego co czytam, to model ten (jak i inne pochodne od LG) bardzo często mają z tym problem, dlatego zastanawiam się czy warto go wymieniać, skoro jest szansa na trafienie gorszej sztuki.

#monitory #pcmasterrace #komputery #elektronika
BirchKf - Hej Mirki, kupiłem nowy monitor - LG Ultragear 27GP850P. Generalnie wszystk...

źródło: 1

Pobierz
  • 15
  • 0
@Drmscape2: Serdecznie dziękuję Ci za opinię. Tak wiem, zdaję sobie z tego sprawę, mimo wszystko wolę zostać przy IPS. Po prostu zastanawiałem się, czy moja sztuka nie posiada tego efektu zbyt "mocnego"
@BirchKf: Jeśli będziesz używał monitora w zaciemnionym pomieszczeniu to możesz reklamować, aż trafisz na lepszy egzemplarz- co jest loterią. Jeżeli natomiast używasz w ciągu dnia, albo nocą, ale z dodatkowym oświetleniem gdzieś w tle, to sprawę olej.
  • 0
@F1lip3k: Dzięki za opinię. Właśnie obawiam się loterii, że trafię na gorszy egzemplarz, a bujać się z wymianą 10 razy to moim zdaniem szkoda czasu, tym bardziej, że jak tak czytam reddita, to ludki piszą o podobnym poziomie ips glow jako normalnym (choć też są komentarze o wymianie).
Dodatkowo to zdjęcie też trochę przekłamuje, bo było robione w ciemnym pomieszczeniu, brightness 100, przez aparat telefonu, więc to wszystko negatywnie wpływa na
@BirchKf: Co prawda kupowałem monitor 7 lat temu, ale też miałem IPS glow - wymieniałem go 3 razy i za każdym razem występował, więc dałem sobie spokój. Nie wiem, czy w ogóle istnieją sztuki bez niego, a jak już to bardzo nieliczne.
@BirchKf przecież nie będziesz siedział i patrzył w czarnym ekran tylko grał.

Dla mnie wszyscy ludzie co to odsyłają to idioci.
Bo ta technologia tak ma i tyle.

Kup sobie oleda jak chcesz na tym doświadczyć piękna.
@BirchKf: ja mam DELL S2721DFGA (podobny monitor do twojego) i aż takiego IPS glow nie ma (ale ze zdjecia tez ciezko ocenic, bo kazdy robi inaczej, ma inny setup etc), to chyba zalezy od szczescia i tyle
  • 1
@Marcines: Dziękuję za opinię. Właśnie zdaje sobie sprawę, że zdjęcie faktycznie nie oddaje rzeczywistości ze względu na przekłamanie aparatu. Tutaj przesyłam porównanie, na górze zdjęcie z posta, na dole zdjęcie na którym udało mi się uzyskać najmniejszy ips glow - tylko że w ciągu dnia (oczywiście na środku jest flash telefonu xD). Wygląda to zdecydowanie inaczej
BirchKf - @Marcines: Dziękuję za opinię. Właśnie zdaje sobie sprawę, że zdjęcie fakty...

źródło: 2

Pobierz
  • 0
@ReeceWithouterpoon: OLEDy troszkę za drogie :D.
Mimo wszystko zastanawiam się jeszcze nad wymianą. Z tego co widzę w opiniach, są farciarze, którym się po jednej wymianie udało dostać sztukę bez tego efektu. Z drugiej strony loteria :/