Wpis z mikrobloga

dziwi mnie fakt, że nikt na wykopie nawet nie stara się zrozumieć rosyjskiej strony i spojrzeć z innej perspektywy
ta niefortunna sytuacja na ukrainie to nie jest starcie dobra ze złem (a przynajmniej nie w tej formie, w jakiej jest to w PL przedstawiane), lecz coś zgoła bardziej złożonego.

nie wzdragajcie się przed próbą przemyślenia całej sytuacji, ale tak by zamknąć się na chwilę na propagandę i manipulacje zachodnich mediów

#ukraina #wojna
  • 117
@wariacina_z_bogucina No dobra, jak według Ciebie agresja na Ukrainę wygląda z rosyjskiej perspektywy?

Dla mnie sytuacja jest dosyć prosta: Rosja w 1994 potwierdziła granice Ukrainy, że to są ich ziemie. Następnie od 2014 roku napadają sąsiada, zabijają obywateli ukraińskich i odbierają ziemie które wcześniej sami uznali jako ukraińskie. Cały czas Rosja jest agresorem
@wariacina_z_bogucina: od początku staram się zrozumieć obie strony, i nadal uważam że skoro ktoś wybiera napaść na inne państwo pod fałszywym pretekstem mordując cywilów to jest to zbrodnia, tak jak USA w Iraku.
Rosyjskie społeczeństwo zmanipulowane?
Pewnie racja jednak mówimy tu o mordowaniu kobiet i dzieci, jaki rodzaj manipulacji sprawia że przestajesz być człowiekiem?