Wpis z mikrobloga

Tak sobie myśłem, że większość dyskusji o wojnie jest mocno spolaryzowana: "albo wspierasz ukrainę, albo jesteś za ruskimi", a część opinii jest wymuszana.
Ciekawi mnie więc, ile osób podchodzi do tego konfliktu w sposób bardziej neutralny, a może nawet wyrachowany? #ukraina #wojna

Co myślisz o tej wojnie?

  • Kibicuję Ukraincom, Kacapy do piachu 68.4% (234)
  • Za Ukraincami nie przepadam, niech giną 2.0% (7)
  • Ukraincy i Ruskie giną, same plusy 13.2% (45)
  • Wojna to zło, nie powinno jej w ogóle być 12.0% (41)
  • Póki nie dotyczy to Polski/mnie, to mam to gdzieś 4.4% (15)

Oddanych głosów: 342

  • 12
@Ardeo: wojna to zło oczywiście, zaznaczyłem tą opcje, ale trzeba zaznaczyć że unikanie wojny ponad wszystko, oraz polityka appeasmentu potrafi doprowadzić do jeszcze większego zła. Ukraińcy dobrze robią że się bronią i walczą o swoje a nie wypinają i unikają wojny ponad wszystko.

Mnie ogólnie jakoś nie cieszy że szarzy ludzie wysłani na tą wojnę umierają, o wiele bardziej wolałbym widzieć jak Putin i reszta tych wieprzy gryzie piach.
@Ardeo: moim zdaniem ta wojna jest wybitnie nie na rękę polakom i najlepiej dla polski byłoby, gdyby zakończyła się patem.

przegrana rosji, ewentualny upadek władzy grozi wojną atomową w której wygranych nie będzie, ostatnia rewolucja w rosji przyniosła więcej ofiar niż holocaust .

przegrana ukrainy spowoduje przepotężną falę uchodzców (tym razem również mężczyzn), co na pewno w dłuższym okresie skończy się dla polski źle, plus oczywiście dodatkowy wrogi kraj za miedzą.
@Ardeo: Byłem za Ukrainą... do czasu aż pod naporem internetowej cenzury uzmysłowiłem sobie, że to tylko bitka banderowców/neonazistów z narodowymi bolszewikami. Ruscy czyszczą więzienia i niepotrzebny 'materiał ludzki', Amerykanie biorą Ukrainę w krechę dla połatania swoich problemów ekonomicznych, obie strony testują sprzęt który zalegał latami, generalnie mały procent obu stron praktycznie uczestniczy w konflikcie, ludzie zewsząd się tam zjeżdżają i nie są ganiani przez żetony za zdradę i najemnictwo... ludzie giną,
eeehhh - @Ardeo: Byłem za Ukrainą... do czasu aż pod naporem internetowej cenzury uzm...

źródło: 53cd17a66da811d91f92eee1

Pobierz