Wpis z mikrobloga

Hej, poszukuję przystępnego pod względem cenowym zestawu, który umożliwia odtwarzanie płyt winylowych. Takich pytań było oczywiście setki, a ja też robiłem research, ale jednak w paru miejscach się zaciąłem i wolę skonsultować.

Podstawa to oczywiście gramofon - rynek wtórny jest bardzo duży. Załóżmy, że znajduję na OLX w przystępnej cenie polecany na forach model. Jak mogę zweryfikować, czy na pewno jego stan jest dobry? Bo nawet polecany może mieć przecież mankamenty, których ja jako laik nie wykryję ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kolejna sprawa to same oczekiwania. Nie oczekuję audiofilskiej jakości dźwięki, ani jakichś bajerów typu bluetooth, zgrywanie do MP3 itp. Priorytetem dla mnie jest to, by nie zużywał nadmiernie płyt. To niestety plaga w tańszych modelach. Wiem, że czym droższy model tym zazwyczaj idzie w parze to, że dźwięk jest lepszy, a skłonność do niszczenia mniejsza. Niemniej jeśli miałbym wskazać swój priorytet, to jednak brak niszczenia kluczowy. Głównie dlatego, bo gramofon zawsze mogę za kilka lat wymienić, a jak płyta będzie nadmiernie zniszczona, to czasem drugiej takiej nie znajde, więc trzeba dbać ;D

Trzecia sprawa to same modele - jakie Waszym okiem są warte uwagi spośród tej najniższej półki uwzględniając kryteria?

#gramofon #gramofony #audio #audioboners #audiovoodoo #winyl #winyle
GoddamnElectric - Hej, poszukuję przystępnego pod względem cenowym zestawu, który umo...

źródło: z27855580IH,Gramofon-do-plyt-winylowych

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@vulcanitu: Płyta to fizyczny nośnik, zawsze się niszczy. Ale tanie gramofony działają szczególnie destrukcyjnie na nośnik i radykalnie skracają jego żywotność. Kwestia praw fizyki, jeśli dysk na tacce podskakuje i jest raz wyżej raz niżej + ramię "atakuje" go ze zbyt dużą siłą, to wiadomo, że nie jest to optymalne. Nie ma co popadać w paranoję, ale też lepiej nie dotykać jakichś biedronkowych tworów za 300 zł.
  • Odpowiedz