Wpis z mikrobloga

Wróciłem z majówki z Niemiec.

Ceny w sklepach niższe. I to znacznie - szczególnie napoje. 1,5l coca-cola wraz z kaucją 1,14 EUR. Crunchipsy koło 1,2 EUR w Lidlu. Mięso koło 35zł/kg, w zależności od gatunku.

Przejść dla pieszych nie ma w ogóle, nawet w ścisłych centrach, więc to #!$%@? o "przejściach dla pieszych z pierwszeństwem jak w Niemczech" to pic na wodę - zdawałem sobie z tego sprawę, ale nie sądziłem, że dosłownie w całym Dreznie nie znajdę ani jednej zebry. Paweł Rygas nie kłamał #pdk No i autostradki darmowe, bez limitów, ale ludzie jeżdżą z reguły wolniej.

Nasrane za to fotoradarów, gdzie nie ma oznakowania, a za korzystanie z apek typu Janosik, czy nawet Google Maps są spore mandaty.

Jedyne co, to znacznie droższe usługi i restauracje. Najtańsze - wiadomo - kebaby, koło 5-6 EUR za bułę. 10-11 za talerz z frytkami. W restauracjach trudno znaleźć coś poniżej 15-20 EUR za danie.

#polska #niemcy #chlewobsranygownem
  • 6
  • Odpowiedz
@MalowanyPtak
Niemcy taniutkie.
Mordo, robie obecnie male zlecenie na potrzeby rafinerii w Schwedt.
Granica ktora przekraczam prawie dzien w dzien to Schwedt-Krajnik dolny.
W Schwedt kupuje głownie piwo - na parkingu jakies 3 auta z PL, reszta niemieckie. Okolo 40 aut.
Za to w pierwszej biedronce po Polskiej stronie - statystyka podobna. Moze jedno auto z 5 ma polskie blachy.
Wiecej ludzi ktorzy kupywali cole na zgrzewki widzialem na granicy DE-NL.

Raczej
  • Odpowiedz
  • 0
@wykopowy-znawca-expert: https://mapa.targeo.pl/fotoradar-stacjonarny-drezno/kategoria/2245/0617290 Chociażby tutaj są, teraz jeszcze chyba na wszystkich mostach.

W Dreźnie nie udało nam się znaleźć nic poniżej 15 EUR co nie było kebabem albo pizzą z budy z kebabem. Fakt, nie patrzyliśmy na indyjskie knajpy, bo to nie nasz klimat.

@NexciaK W sumie to nic za bardzo innego nie wyobrażam sobie kupować - wędliny są do niczego, mięso w podobnej cenie. Ale poza tym napoje/chemia/słodycze są oprócz warzyw
  • Odpowiedz