Wpis z mikrobloga

To #psl to jednak kameleony niezłe są.
A to przylepią się do platfusiarzy, a to się przyczepią do #kukiz15 to teraz #polska2050
Najlepsze że PSL to beton, i pomijając sondaże to by do sejmu weszli tak czy siak. W przeciwieństwie do Szymonka, bo nowe partie z reguły w sondażach pompowane, a na wyborach wielkie guano.
#polityka #wybory
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

to jednak kameleony niezłe są.


@Matpiotr: A Ty zes sie wczoraj obudzil czy co? Przesladz sobie historie. Popatrz od jakiego czasu PSL jest na scenie politycznej. A potem policz ile razy byli w koalicji rzadzacej. A potem popatrz z kim.

Dla nich jest nieistotne czy prawo czy lewo czy srodek. Przykleja sie do kokokolwiek byle tylko rzadzic.
  • Odpowiedz
ale na tym polega polityka, i nawet JKM o tym mówił, że może tworzyć rząd koalicyjny z każdym ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Marakuja: Na tym polega utrzymywanie sie przy korycie.

Serio KAZDE stwierdzenie JKM
  • Odpowiedz
@gorzki99: psl to gospodarcze i światopoglądowe centrum - przynajmniej od jakiegoś czasu [post covid] . Wskaż mi proszę ich pomysły, które zdefiniowały by ich jako lewicę. Jestem ciekawy :P

A co do ich teoretycznej koalicji z pis to w to nie wierzę, kiedy ostatni raz z prawica się dogadali?

Co do JKMa, to nie, zazwyczaj nie biorę w ogóle jego słów na poważnie, po prostu źle oceniłem, przepraszam
  • Odpowiedz
@gorzki99: sorki, że dopiero teraz, wczoraj mialem odpisać, ale jak zacząłem szukać te informacje z wiki jako pomysły pslu to mi nie wychodzilo:

1) wprowadzenie emerytur obywatelskich - gospodarcza lewica (nie znalazłem informacji na ten temat)
2) praca minimalna na poziomie 50% średniej - jedyna informacje (a jest to niby część ich programu z 2015) jaka znalazłem na ten temat to zwiększenie minimalnej o 100zl w tamtym okresie do 50% średniej - fakt, lewica gospodarcza, ale w 2011 odrzucili projekt solidarności razem z po odnośnie wysokości płacy minimalnej na poziomie 50%
3) likwidacja skladek/podatków od emerytury - nie będę się wypowiadał, jeden powie, że to kapitalizm, bo likwidacja podatków, drugi, że socjalizm, bo reszta się na nich złoży - nazwijmy to rozwiązaniem centrum
4) ulgi podatkowe wg intelektualistów wolnorynkowych to jedyny sposób państw w-socjalistycznych na bycie konkurencyjnym -
  • Odpowiedz
Bedac w centrum tak jest najprosciej. Jak sie zdeklarujesz jako centrum to nawet jak raz z lewej cos podwedzisz a raz z prawej to wszyscy ci latwiej wybacza niz w momencie jakby ten zlewej podwedzil temu z prawej i odwrotnie. Sprytne zagranie na trzymanie sie u wladzy :)

Ad2 w 2011 odrzucili a w 2015 juz bylo czescia programu :)

Ad3 Przyjmijmy ze likwidacja podatkow to kapitalizm. Ale likwidacja podatkow wybranej grupy spolecznej to juz socjalizm.

Ad4
  • Odpowiedz