Wpis z mikrobloga

Rosną szanse na awans Blanki. Awans jest naprawdę realny. Z tego co widziałem po komentarzach to Europejczykom podoba się przemiana jaką przeszedł ten występ oraz dostrzegają wyraźną poprawę wokalu. Nawet z tańcem u Blanki jest naprawdę solidnie . Wydaje się ,że rzeczywiście Blanka włożyła sporo pracy w ten występ. U bukmachera sytuacja też się poprawia. Niby wciąż Polska na 12 miejscu ,ale prawdopodobnie za kilkanaście godzin wyprzedzi Estonie i obecnie ma już ledwie o 2% mniej szans na awans niż będąca na 10 miejscu Dania. Nawet będąca na 9 miejscu Grecja ma tylko o 5 % szans więcej na awans. Jedynie Belgia zwiększyła wyraźnie swoje szanse na awans i ma o 11% więcej szans niż Polska co jest dziwne bo jak dla mnie to ten występ jest jakiś bez pomysłu a różowe spodnie wokalisty nie pasują zupełnie ani do scenografii tego występu ani do ubioru chórzystek ani do samej reszty jego ubrań. Moim zdaniem zamiast Belgii i Danii powinna wejść Polska i Albania. Sam jestem zaskoczony, ale Albania dobrze brzmi na żywo choć piosenka w wersji studyjnej jest naprawdę kiepska. Tyle, że ona chyba przeszła przeróbkę bo jak teraz słuchałem to jakoś inaczej brzmi niż wtedy jak słuchałem po raz pierwszy jakieś 3 miesiące temu i jest trochę lepiej a w wersji na żywo jest już wyraźnie lepiej. San Marino ma całkiem dobry staging ,ale piosenka jest tak wyjątkowo słaba i irytująca ,że nic nie ma szans uratować tego przed odpadnięciem ,ale dzięki dobrej scenografii powinni spokojnie wyprzedzić najgorszą jak na razie w tym konkursie i kompletnie bez pomysłu na nic Rumunie więc San Marino uda się nie zająć ostatniej pozycji. Islandia też odpadnie bo ten występ jest nudny i gorszy od tego co było w eliminacjach.. To samo niestety dotyczy się Estonii , która ma bardzo słabe wizualizacje , które nie pasują do tej piosenki. Szkoda bo piosenka jest dobra . Te wizualizacje są nudne i za jasne do tej piosenki. Fortepian , który sam gra to jedyny ciekawy moment na tej scenie .

Ogólnie to ten drugi półfinał będzie ciekawy pod tym względem ,że nie wiadomo kto go tak naprawdę wygra. Przedtem pewniakiem była Austria ,ale tutaj w tym występie coś nie gra. Owszem , wokal jest świetny. Problem w tym ,że scenografia jest przeciętna. Bardzo fajny jest jedynie ten moment ,gdzie na wizualizacjach pojawia się maszyna do pisania. Świetnie to wygląda ,ale reszta beż żadnej rewelacji. Wydaję mi się ,że obu piosenkarkom brakuje trochę charyzmy i jakoś sztywnie to wszystko wygląda. Trochę nudny wydaje się ten występ pod względem samej inscenizacji .To może nie porwać ludzi tak jak mogłoby być przy odpowiedniej prezentacji tego

Kto wygra ten półfinał? Moim zdaniem zwiększają się szanse Armenii. Występ wygląda kapitalnie . Inscenizacja jest świetna. Klimat jest fantastyczny. Wokal perfekcyjny. Tą piosenkę od samego początku oceniałem bardzo wysoko. Jedyny minus tego występu i niestety trochę duży jest taki ,że Ormianka jest trochę statyczna na tej scenie. Ona chyba będzie prawie cały czas stać w miejscu. Na początek będzie leżeć ,ale potem wstanie i tak będzie stać. Powinno być więcej ruchu. Szkoda ,ze nie zrobili takiego manewru jak na teledysku ,gdzie ona pod koniec piosenki zawisnęła w powietrzu .Szkoda ,że nie ma tych momentów jak ona przemieszcza się z jednego boku na drugi ,gdy śpiewa refren. To by dodało dramaturgii i emocji temu występowi. W takiej sytuacji mogłaby w finale powalczyć nawet gdzieś o 5 czy 6 miejsce. Szkoda ,ale ogromny plus za sam klimat i scenografie oraz piosenkę i wokal. Półfinał jednak może wygrać.

Bardzo dobrze prezentuje się Gruzja i nie wiem czemu u bukmachera leci w dół. Dość efektowny i pomysłowy występ. Świetny klimat podobnie jak z Armenią. Moim zdaniem ma szanse na 3 miejsce w tym półfinale, o ile cały występ wygląda tak dobrze jak na tych fragmentach z prób. Wydaje się ,że dobrze śpiewa. Świetnie brzmi ten moment jak śpiewa tą drugą zwrotkę. Ciekawe jak będzie brzmieć moment kulminacyjny bo jest on dość mocną stroną tej piosenki i prawidłowo wykonany może on jej dać sporo dodatkowych punktów juz w samym finale.



#eurowizja
  • 5
@Edenes: Armenia też średnio wygląda. Myślałam że rozwiną jakieś pomysły z MV a tu nic. A wstawka taneczna Blanki imo wygląda strasznie na siłę... ta muzyka w ogólne nie pasuje do piosenki , tańca jeszcze nie oceniam bo za krótki fragment i wygląda trochę jakby machała kończynami ¯_(ツ)_/¯
@darjahn: Z tego co widzę po topkach ludzi na YouTube po pierwszych próbach, rankingach na jednej stronie z Eurowizją i komentarzach dziennikarzy będących na Eurowizji to próba Armenii jest oceniana jako jedna z trzech najlepszych w naszym półfinale. Mi jedynie brakuje w tym występie większego ruchu. Wszystko pozostałe wygląda bardzo dobrze wraz z wokalem, który jest świetny. Piosenka brzmi praktycznie tak samo jak w teledysku.
@rakastankielia: Niestety, ale moim zdaniem Rumunia to istny chaos i dość amatorskie ruchy na scenie. Z kolei San Marino ma jakąś taką dość irytującą tą piosenkę, ale plus za całkiem dobry staging więc pewnie ostatniego miejsca nie zajmą bo wyprzedzą Rumunię i może ewentualnie Islandię.