Wpis z mikrobloga

@Leosiaa: Z samej książki, nie ważne jak dobrej, nie wiele się nauczyć. W programowaniu najważniejsze jest umiejętne wykorzystanie wiedzy w praktyce.
Poza tym, sądząc po krótkim opisie to raczej podstawy podstaw, dobre raczej dla marzących o pierszym stażu.
W końcu nie wiem czy pakowanie się w C++ na początek do dobry pomysł. Język z gatunku tych bardziej popierzonych, mających za sobą długą historię (co nie pomaga) a liczba ofert pracy wcale
@Leosiaa: Python. JS powstał przez przypadek i lepiej dla ludzkości byłoby gdyby to się nie wydarzyło!

No ale... jeśli chcesz się zajmować front-ended to raczej nie ma ucieczki od JS. Z drugiej strony, Python bardzo często jest używany w data science i AI. Często wybór języka jest uwarunkowany projektem na którym pracujesz.
@Leosiaa: Nie mam zielonego pojęcia jak to obecnie teraz wygląda, początkujący to ja byłem ponad 10 lat temu ( ͡º ͜ʖ͡º) Jeśli do końca nie jesteś zdecydowana, czy na poważnie chcesz się zajmować programowaniem, to po prostu wybierz coś co ma dobre recenzje, ale jednocześnie nie jest za drogie. Tak żeby nie marnować kasy.
Z drugiej strony, może masz szansę na ciekawsze projekty.


@groman43: Tych ciekawych coraz mniej. Greenfieldy, które można by zrobić w C++, robi się coraz częściej w Rust, bo jest lepszy praktycznie pod każdym względem (z bardzo, bardzo drobnymi wyjątkami), a w szczególności znacznie bezpieczniejszy i łatwiejszy do nauki. Z kolei tego czego nie ma sensu robić w Rust bo byłby to overkill, tym bardziej nie robi się w C++.

W C++